K, 7.06.2023

Üle kolme aasta ladestamata jäätmete eest tuleb hakata maksma

BNS
Facebook Twitter
Comments
Jäätmete sorteerimine.
Jäätmete sorteerimine. Foto: Eero Vabamägi

Alates 2024. aasta algusest tuleb ettevõtetel tasuda keskkonnatasu veel ladestamata jäätmete eest, kui need on enne taaskasutamist jäänud seisma enam kui kolmeks aastaks.

Liialt kauaks seisma jäänud jäätmed tuleb kõrvaldada või suunata taaskasutusse hiljemalt 2023. aasta lõpuks, teatas keskkonnaamet.

Keskkonnaameti peadirektori Rainer Vakra sõnul on sellise muutuse eesmärk vältida olukorda, kus jäätmehunnikud jäävad ladustusplatsidele vedelema kauem, kui on jäätmeseadusega lubatud. «Meie eesmärk on vähendada jäätmeteket ja suunata võimalikult suur osa jäätmetest ringlusse. Selle muudatusega saame loodetavasti vähendada nende jäätmete hulka, mis laoplatsidele nii-öelda unustatakse,» kommenteeris Vakra.

Jäätmeseadus lubab jäätmeid ladustada kuni kolm aastat enne taaskasutusele võtmist ning kuni aasta enne kõrvaldamist. Seni on keskkonnaamet nõudnud keskkonnatasu jäätmetelt vaid prügilasse ladestamisel. Tähtajast pikemaks ajaks laoplatsile või mujale ladustatud jäätmete kõrvaldamist sai reguleerida vaid ettekirjutuse tegemisega. See ei ole aga ameti sõnul viinud soovitud tulemuseni ega lahendanud liialt kauaks seisma jäänud jäätmehunnikute probleemi.

Keskkonnaamet annab ettevõtetele jäätmete likvideerimiseks aega: ettevõtted saavad lattu seisma jäänud jäätmeid likvideerida 2024. aasta 1. jaanuarini. Keskkonnaamet ei küsi saastetasu ladustusalale seisma jäänud jäätmete eest, kui üle kolme aasta ladustatud jäätmed kas kõrvaldatakse või taaskasutatakse 2022. ja 2023. aasta jooksul.

Üle kolme aasta ladustatud jäätmete koguseid arvestab keskkonnaamet kolme viimase aruandeaasta kohta esitatud jäätmearuannete põhjal.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles