Raha nagu raba: vaata, kus teenib kaks Eesti keskmist palka (1)

PM Majandus
Copy
Eurod.
Eurod. Foto: Arvo Meeks

Vähemalt ühe päeva iduettevõtetes töötanud inimeste keskmine brutopalk küündis tänavu esimesel poolaastal 2840 euroni. Eesti keskmine brutotasu oli samal ajal 1529 eurot kuus ehk Eesti iduettevõtetes teenib 1,9 korda rohkem.

Suurimat keskmist brutokuupalka teenivad statistika ameti andmeil Eesti iduettevõtetes 41–50-aastased töötajad, kelle keskmine tasu oli 3505 eurot kuus. Neile järgnevad 31-–40-aastased töötajad 3224-eurose kuupalgaga. Suurem osa idusektori töötajatest on vanuses 21–30 (45 protsenti) ja 31–40 (41 protsenti), teatas Startup Estonia.

Eesti päritoluga töötajate keskmine brutopalk iduettevõtetes oli 1. poolaastal 2771 eurot. Vaid pool aastat varem, 2021. aasta lõpus oli eestlastest töötajate tasu 2462 eurot, mis andis kasvuks 12,5 protsenti. Välistöötajate keskmine brutotasu oli aga samal ajal koguni 2959 eurot kuus.

Poole aastaga iduettevõtete töötajate palgad 9,6 protsenti. 

Globaalne konkurents tehnoloogiasektori arenguks hädavajalike kõrgkvalifitseeritud töötajate nimel on viimastel aastatel äärmiselt karm ning Eesti peab konkureerima globaalsete tõmbekeskustega nagu Silicon Valley, London ja New York.

Startup Estonia juht Eve Peeterson

«Globaalne konkurents tehnoloogiasektori arenguks hädavajalike kõrgkvalifitseeritud töötajate nimel on viimastel aastatel äärmiselt karm ning Eesti peab konkureerima globaalsete tõmbekeskustega, nagu Silicon Valley, London ja New York. Seetõttu on välistöötajate palk Eesti iduettevõtetes sektori keskmisest veelgi kõrgem. Muidugi mängib kiires palgakasvus rolli ka Eesti kõrge inflatsioonitase,» tõi välja Startup Estonia juht Eve Peeterson.

Maksu- ja tolliameti andmetel töötas Eesti iduettevõtetes esimese poolaasta lõpu seisuga 9692 inimest, mis on 36 protsenti enam võrreldes sama perioodiga aasta varem, kui idusektoris oli hõivatud 7113 inimest. Iduettevõtete töötajatest 62 protsenti on mehed ja 38 protsenti naised.

Eesti idusektori suurimad tööandjad olid I poolaasta seisuga Wise (1444 töötajat), Bolt (1231 töötajat), Swappie (592 töötajat), Veriff (423 töötajat) ja Starship Technologies (243).

Startup Estonia ühendab ja toetab Eesti iduettevõtjaid. Startup Estonia kogub andmeid koostöös iduettevõtjatega ning avaldatud statistika aluseks on iduettevõtete ning Eesti maksu- ja tolliameti ja statistikaameti andmed. Startup Estonia on riiklik programm Eesti startup ökosüsteemi arendamiseks, andes tõuke iduettevõtete tekkimiseks ning rahvusvahelisteks edulugudeks saamiseks. Startup Estonia programmi viib ellu EASi ja KredExi ühendasutus. Startup Estonia programmi teaduskiirendi tegevusi viib ellu SmartCap.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles