Sillastel on üks soovitus ka neile, kel enda tahtejõud on nõrgem: sellisel juhul võib paluda abi pereliikmelt, kolleegilt või sõbralt, kes meenutaks trenni ja vaba aja olulisust ning aitaks eraelulised eesmärgid saavutada.
Kindlasti ei tohi ära jätta sõprade või teiste lähikondlastega kokkulepitud kohtumisi, kuigi vahel mõeldakse, et sellest loobudes saab ju paar tundi veel tööd teha. «Väga hea nipp on see, kui leppida mõne sõbraga kokku, et kui hakkab tekkima tahtmine kohtumisest kõrvale hiilida, siis tuleb sõber kasvõi tööle järele,» õpetas Sillaste.
Sillaste soovitab oma õnne eesmärke ka mõne hea sõbra või kolleegiga jagada, sest siis oled justkui lubaduse andnud ja ei saa seda nii lihtsalt murda. «Kui mõni lubab, et tema enam uuest aastast suitsu ei tee, siis sina võid lubada, et ei tee enam ületunde.»
Anna harjumuse tekkimisele aega
Lubadustega juhtub sageli nii, et need antakse, proovitakse paar nädalat ja siis loobutakse. «Kiputakse ütlema, et ma ikka ei ole inimene, kellele see sobib. Aga harjumuse tekkimiseks läheb paar kuud aega. Seega tuleb see aeg ära kannatada ja hambad ristis oma senist mustrit muuta, olgu selleks siis trennis käimine, suitsetamisest loobumine, tervislik toitumine või mõne muu harjumuse loomine,» lausus Sillaste.
Muuda keskkonda, kus oled
Teadlaste sõnul on inimestel enamasti nõrk tahtejõud, mistõttu aitab muudatuste tegemisel ja nende elluviimisel palju kaasa ka keskkonna muutus. «Näiteks, kui tahad alkoholi tarbimist vähendada, aga tead, et sinu sõbrad on suured alkoholinautijad, siis peaksid mingiks perioodiks nendest sõpradest eemalduma või otsima seltskonda, kes alkoholi ei tarbi. Nii saab katsumusest kergemini uus harjumus ja suudad hiljem ka ahvatlustele vastu seista.»