Infortar pani nurgakivi oma uuele büroohoonele Tallinna südames

PM Majandus
Copy
Ain Hanschmidt lubab tuua kõik Infortari tütarettevõtted linna pealt rajatavasse hoonesse kokku.
Ain Hanschmidt lubab tuua kõik Infortari tütarettevõtted linna pealt rajatavasse hoonesse kokku. Foto: Ardo Kaljuvee

Tallinki omnikfirma Infortar pani täna Liivalaia tänavas nurgakivi üheksakorruselisele büroohoonele, mis valmib järgmisel kevadel.

«Toome oma investeeringud ehk tütarettevõtted linna pealt ühte majja kokku, ühtlasi kasvatame sellega oluliselt oma kinnisvaraportfelli ja varade väärtust, lisaks saab linn juurde kena hoone,» ütles Infortari juhatuse esimees Ain Hanschmidt.

Kinnisvara on laevanduse ja energeetika kõrval Infortarile kolmas oluline valdkond, milles ettevõte näeb lähiaastatel olulist kasvu. «Sel nädalal on see meie jaoks juba teine nurgakivi – esmaspäeval alustasime Hiiu terviselinnaku teise etapiga,» lisas Hanschmidt.

Tallinnas Liivalaia tänaval asuva üheksakorruselise hoone suletud brutopind ulatub 7500 m2, hoone on energiatõhus ja varustatud kaasaegse sisekliima süsteemiga. Hoonesse tuleb ka jalgrataste hoidla. 

Ehituse peatöövõtja Inf Ehituse juhatuse liige Ahto Aruväli lisas, et tegemist on nõudliku objektiga ja ehitajale paraja väljakutsega eelkõige keeruka asukoha ja krundi väiksuse tõttu. «Kõik see eeldab planeerimist, professionaalset tiimi ning suutlikkust olla vajadusel ka paindlik,» tähendas Aruväli.

Esmaspäeval pani Infortar nurgakivi Tallinnas Nõmme linnaosas Kivimäe tervisekeskuse hoonele, kus juba järgmise aasta algusest hakkavad tegutsema perearstikeskus, hambaravi ja apteek. Tänavu mais ostis Infortar Tallinnas Lasnamäel Tähesaju tänaval asuva äsjavalminud kaubandus-, teenindus-, büroo- ning laopindasid ühendava loft-office-tüüpi hoone.

Infortar on Eesti suuremaid investeerimisettevõtteid, mille tegevusvaldkonnad on laevandus, energeetika, transport, kinnisvara, hotellindus, ehitus- ja ehitusmaterjalid, trükitööstus, jaekaubandus, finants-, tervise- ja heaoluteenused. Kontserni kuulub ligi poolsada tütar- ja sidusettevõtet, kontserni käive ulatus möödunud aastal 413 miljoni euroni.

Infortarile kuulub ligi 100 000 m2 ärikinnisvara ning üle 430 000 m2 maad Tallinnas ja selle ümbruses. Ettevõtte omanduses on hotellid, büroohooned ja logistikakeskused Tallinnas ja Riias. Infortari kinnisvaraportfelli väärtus ulatus möödunud aasta lõpu seisuga 240 miljoni euroni.

Tagasi üles