N, 30.03.2023

Kolmandik eestimaalasi plaanib lähiajal Ikeat külastada

PM Majandus
Kolmandik eestimaalasi plaanib lähiajal Ikeat külastada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
IKEA Tallinna kauplus.
IKEA Tallinna kauplus. Foto: Konstantin Sednev/Postimees Grupp

Augustis tehtud uuringu järgi oli 62,5 protsenti küsitletud Eesti elanikest kursis uue Ikea poe avamisega ning 29 protsenti neist plaanib lähima paari kuu jooksul ka poodi külastada.

37,5 protsenti küsitletud Eesti elanikest ei plaani lähiajal Ikea poodi minna ning 33,5 protsenti ei ole veel otsustanud, teatas Kantar Emor.

Teistest enam mõtlevad poodi uudistama minna tallinlased, kellest 44,3 protsenti vastas nõnda. Poe külastust plaanivad ka 44 protsenti küsitletud muust rahvusest elanikud ning 40,4 protsenti lastega peredest.

Kantar Emori uuringueksperdi Anna Karolini sõnul tõmbavad inimesi Ikea poodi soodsad hinnad ja suur kaubavalik.

«Andmetest näeme, et poodi soovivad enam minna 35–49-aastased inimesed ning lastega pered. Paljud mainivad põhjusena head hinna ja kvaliteedi suhet ning põhjamaist disaini. Seetõttu tunnevad ka üle keskmise sissetulekuga leibkonnad poe külastamise vastu huvi,» kommenteeris Karolin.

Samuti on inimesed lihtsalt uudishimulikud – Ikeast ollakse mööblit tellinud, aga paljud pole varem Ikea kujundatud poes käinud. «Paar vastajat mainis külastamispõhjusena ka kuulsaid lihapalle ning mõni võrdles loomaaiaga – aeg-ajalt tuleb ikka läbi käia,» märkis uuringuekspert.

Samas on palju inimesi, kes praegu poodi minna ei plaani. «Ikea pood tõmbab praegu rohkem Põhja- ja Kesk-Eesti elanikke, teistele jääb ta asukoha mõttes kaugeks. Uurisime ka sisustuspoodide tuntust ning selgus, et Eesti elanike jaoks on kõige tuntum sisustuspood hoopis Jysk. Paljud põhjendasid Ikea mittekülastamist ka vajaduse puudumisega – sobiv mööbel ja sisekujundus on juba olemas,» selgitas Karolin.

Ikea külastamist ja sisustuspoodide tuntust kaardistav veebiuuring toimus 11.–17. augustil ja selles osales 1142 Eesti elanikku vanuses 15–84 eluaastat.

Märksõnad
Tagasi üles