Saksamaa kuulutas välja suure gaasi-kokkuhoiuprogrammi, mis hõlmas endas teiste seas üleskutseid, vähem duši all käia. Nüüd avastati, et kasu sellest polnud - gaasi kasutati rohkem kui mullu.
Kui kallis elekter läheb naabritele: kokkuhoiukursil Euroopas huugavad gaasijaamad
Saksamaa avastas, et hoolimata riiklikest gaasi-kokkuhoiuprogrammidest on riigi gaasielektrijaamad tootnud gaasist oluliselt rohkem elektrit kui aasta varem.
Täpsed numbrid avalikustas Tagesspiegel: kui eelmise aasta juulikuus toodeti gaasist 3558 gigavatt-tundi elektrit, siis tänavu 4036 gigavatt-tundi ehk 13,5 protsenti rohkem kui mullu. 2020. aasta toodanguga võrreldes olid numbrid aga oluliselt tagasihoidlikumad.
Sellepeale hakati uurima, kuidas see juhtuda sai: oli ju käsk, gaasi kokku hoida. Õige pea hakati näpuga naabrite peale näitama. Eksperdid arvavad, et põhjuseks on suurenenud nõudlus Prantsusmaal, sest viimane on olnud sunnitud vanu tuumaelektrijaamu sulgema. Teises kvartalis eksportis Saksamaa Prantsusmaale peaaegu 6 korda rohkem elektrit kui mullu. Elektrieksport Šveitsi kasvas enam kui kuus korda.