Apple hoiatab tõsise turvaaugu eest

PM Majandus
Copy
Apple tõi iPhone'ile välja iOS 15.6.1 koos oluliste turvauuendustega.
Apple tõi iPhone'ile välja iOS 15.6.1 koos oluliste turvauuendustega. Foto: Andre M. Chang

Apple avaldas uuendused, mis peaksid parandama süsteemide turvaaugud, mida häkkerid tõenäoliselt kasutasid ära seadmete kaaperdamiseks.

Apple avalikustas iPhone'i, iPadi ja Maci tõsised turvaaugud, mis võivad võimaldada ründajatel võtta nende seadmete üle täieliku kontrolli, vahendab AP. Apple avaldas kolmapäeval kaks turvaraportit probleemi kohta, kuigi need ei pälvinud peale üksikute tehnikaväljaannete mujal erilist tähelepanu.

Apple'i selgitus haavatavuse kohta tähendab, et häkker võib saada seadmele täieliku haldusjuurdepääsu. See võimaldaks sissetungijatel kehastuda seadme omanikuks ja seejärel käivitada tema nimel mis tahes tarkvara, ütles AP-le SocialProof Security tegevjuht Rachel Tobac.

Turvaeksperdid on soovitanud kasutajatel uuendada mõjutatud seadmeid ehk iPhone6S-i ja uuemaid mudeleid, mitut iPadi mudelit, sealhulgas 5. põlvkonna omi ja uuemaid, kõiki iPad Pro mudeleid ja iPad Air 2 ning Maci arvuteid, mis kasutavad MacOS Monterey operatsioonisüsteemi. Viga mõjutab ka mõnda iPodi mudelit.

Apple ei öelnud, kuidas, kus ja kes haavatavuse avastas. Kõigil juhtudel viidati anonüümsele uurijale.

Tagasi üles