R, 3.02.2023

VÄRSKED FOTOD ⟩ Paldiski LNG terminalis algas järgmine ehitusjärk

Carl-Robert Puhm
, majandusajakirjanik
Paldiski LNG terminalis algas järgmine ehitusjärk
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Alexela ja Infortar alustasid Paldiski LNG terminali sadamarajatise ehituse järgmise etapiga – kai platvorm on tänaseks põhimahus monteeritud, nüüd algas laevakinnituspostide ehk paalide ehitu.

Esimesed üle 30 meetrised sillatorud said paika sel nädalavahetusel. «Lühidalt öeldes – platvormi suuremõõtmeline lego on põhimahus kokku pandud ja oleme alustanud suurte monoliit-betoonitöödega. Nädalavahetusel sirutasime ennast juba platvormilt välja esimesele vendripaalile,» märkis Pakrineeme Sadama OÜ ehitusjuht Reedik Raudla.

«Tahaks toonitada, et sedavõrd kriitilises ajagraafikus, kus projekteerimine ja ehitus käivad sisuliselt käsikäes ja enamus tööde teostamine käib avamerel, on vaatamata eeltööde läbimõtlemisele ja täpsele planeerimisele ikkagi määrav roll ilmal, täpsemalt kontrollimatutel tuultel. Tähtajad on ees ja kõik tõesti pingutavad, et tagada Eleringile platvormi etapiviisiline üleandmine alates 1. septembrist ja kai lõpptähtaeg 31. oktoober,» lausus Raudla.

«Paldiski haalamiskai mitmed ehitustööd on Eesti mõistes esmakordsed ja vajavad eritehnikat. Lisaks kuna tegemist on sisuliselt avamerega, oleme ehitustegevuses sõltuvad ilmast. Oleme kaasanud oma parimad kogemused, koostööpartnerid ja tehnika ning tänu sellele liigume graafikus,» kinnitas Töövõtja Insenerehituse ASi projektijuht Tarvo Klaasimäe.

Tänaseks on Pakrineemel, Lahepere lahes lõppenud merepõhja süvendustööd ning enamus 40 meetri pikkustest terasvaiadest rammitud. Lisaks vaiatöödele ja platvormi ehitusele, on alustatud paalide ehitust ja neid ühendavate sildetorude paigaldust. Haalamiskai raudbetoonkonstruktsioonosa kõrgus veepinnalt saab olema kolmest meetrist kuue poole meetrini.

Paldiski LNG terminal koosneb kolmest osast – sadamast, Eleringi toruühendusest Balticconnectoriga ja laevast. Alexela ja Infortar vastutavad kai ja sadamarajatiste valmimise eest. Eesti kaks suurt energia- ja investeerimisgruppi Alexela ja Infortar liitsid oma kogemused ja alustasid ehitustegevuse ettevalmistusega omal initsiatiivil ja rahastamisel vahetult peale Ukraina sõja algust.

Märksõnad
Tagasi üles