Liikluskindlustuse fond: autoostul on oht saada kallis sundkindlustus

BNS
Copy
Kasutatud autode müük. Foto on illustratiivne.
Kasutatud autode müük. Foto on illustratiivne. Foto: Elmo Riig

Eesti Liikluskindlustuse Fond tuletab meelde, et liikluskindlustuse lepinguta sõiduki ostmisel tekib kindlustuslepingu sõlmimise kohustus kohe, kui uus omanik on sõiduki registreerinud transpordiametis oma nimele.

Fond saatis tänavu esimesel poolaastal üle 30 000 meeldetuletuse kalli sundkindlustuse vältimiseks. Kui jätta meeldetuletus tähelepanuta, siis tuleb tasuda automaatse liikluskindlustuse makseteatis. Fond väljastas esimesel poolaastal 12 240 makseteatist.

«Probleem tekib näiteks siis, kui inimene ostab remontimist vajava sõiduki ja arvab, et liikluskindlustus tuleb teha siis, kui ta hakkab sõidukit kasutama. Või ostab talvel mootorratta ega tee kindlustust, kuna kavatseb ratast kasutada järgmisel hooajal,» tõi liikluskindlustuse fondi juhatuse liige Lauri Potsepp näiteid.

Tema sõnul peab ka auto müüja olema tähelepanelik, kas uus omanik ikka registreerib auto enda nimele. «Kui sõiduk jääb vana omaniku nimele, siis võib ta saada teadmatusest automaatse liikluskindlustuse makseteatise,» märkis Potsepp.

Ta kinnitas, et enne makseteatise väljastamist saadetakse alati meeldetuletus kas meili või posti teel. «Kindlustuslepingu sõlmimise kohustus ja sundkindlustus ei sõltu aga sellest, kas saite meeldetuletuse kätte või mitte. Lepingu puudumisel tuleb kohe reageerida – kui teie sõidukit kasutatakse, siis sõlmige liikluskindlustuse leping. Kui sõidukit ei kasutata, siis kustutage see registrist. Kui leping jääb sõlmimata, siis tuleb tasuda automaatse liikluskindlustuse makse selle aja eest, kui sõidukil lepingut ei olnud,» selgitas fondi juhatuse liige.

Automaatne liikluskindlustus on kindlustamata sõiduki sundkindlustus, mis tekib liikluskindlustuse kohustuse täitmata jätmisel. Igal liiklusregistris registreeritud mootorsõidukil või selle haagisel peab olema kehtiv liikluskindlustuse leping.

Erandina ei pea sõidukil olema liikluskindlustust aasta jooksul pärast viimase lepingu lõppemist, kui sõidukit ei kasutata ja seda hoitakse nii, et sellega ei saa põhjustada liikluskindlustuse juhtumit.

Kui sõidukit ei kasutata pikema aja jooksul, siis tuleb see automaatse liikluskindlustuse vältimiseks liiklusregistrist kustutada.

Eesti Liikluskindlustuse Fond on automaatse liikluskindlustuse kindlustusandja, liikluskindlustuse garantiifond, Eesti rohelise kaardi büroo ja liikluskindlustuse registri pidaja. Fond hüvitab registreerimata, sundkindlustusega ja tuvastamata jäänud sõidukiga tekitatud kahju. Samuti korraldab asutus liikluskindlustuse vaidluste lahendamist liikluskindlustuse lepitusorgani kaudu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles