LHV paneb tublile noorele ettevõtjale taas välja 5000 eurot

PM Majandus
Copy
Eelmisel aastal valiti aasta nooreks ettevõtjaks Fractory OÜ tegevjuht ja kaasasutaja Martin Vares.
Eelmisel aastal valiti aasta nooreks ettevõtjaks Fractory OÜ tegevjuht ja kaasasutaja Martin Vares. Foto: Erlend Staub

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja LHV ootavad alates kolmapäevast kuni 35-aastaseid Eesti ettevõtjaid kandideerima noore ettevõtja preemiale.

Preemia eesmärk on tunnustada ja juhtida tähelepanu noorte ettevõtjate saavutustele ning innustada noori veelgi enam ettevõtlusega tegelema. Preemiale saab kandideerida 5. septembrini ning võitja kuulutatakse välja 13. oktoobril.

LHV premeerib aasta nooreks ettevõtjaks valitut ka 5000 euroga.

LHV ettevõtete panganduse juhi Indrek Nuume sõnul on oluline ambitsioonikaid noori ettevõtjaid esile tõsta ja teistele eeskujuks seada.

«Tänased staažikad ettevõtjad on ka kunagi alustanud üksnes heade ideedega. Hiljem on nende ideede ümber koondunud inimesed, kapital ja ühel hetkel ka kliendid. Meil on hea meel, et nooruslikku energiat Eestis jagub ning tahame selle kasvu ka oma panusega toetada,» ütles Nuume.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektori Mait Paltsi sõnul annab noore ettevõtja konkurss võimaluse esile tõsta silmapaistvaid ja innovaatilisi noori Eesti ettevõtjaid. «See näitab neile, et nende tehtavat tööd ja loodavaid väärtusi hinnatakse kõrgelt,» sõnas ta ning julgustas kõiki, kes teavad noort ja tegusat ettevõtjat, neid ka konkursile esitama.

Mullune võitja: mõju on tuntav isegi piiri taga

Eelmisel aastal pärjati aasta nooreks ettevõtjaks Martin Vares, Fractory OÜ tegevjuht ja kaasasutaja.

«Noore ettevõtja preemia võitmisel on siiani, pea aasta hiljem, üllatavalt tugev mõju. Seda eriti väljaspool Eestit. Et preemiat toetab ja annab üle Eesti Vabariigi president, paistab see väljapoole väga suursuguselt,» ütles Vares.

Tema sõnul on iga noore ettevõtja suurim eesmärk oma ettevõtet kasvatada ja arendada – selleks on vaja, et võimalikult palju inimesi kuuleks ettevõttest. «Noore ettevõtja preemiaga seoses on järgnenud tõesti palju meedia tähelepanu. Soovitan soojalt kandideerida kõigil, kelle jaoks on oluline, et tema ettevõte oleks nähtav,» julgustas Vares.

Noore ettevõtja preemia konkurss on mõeldud kuni 35-aastastele Eestis registreeritud ettevõtte omanikele ja juhtidele, kes on paistnud silma oma ettevõtte hea käekäigu kindlustamisel, oma toodete, teenuste või tehnoloogiate uuenduslikul kasutamisel ning kes juba ekspordivad või omavad ekspordipotentsiaali.

Kandideerimiseks tuleb hiljemalt 5. septembriks täita ankeet ning üles laadida digitaalselt allkirjastatuna motivatsioonikiri – juhendi leiab kaubanduskoja koduleheküljelt. Konkursile esitatud kandidaatide hulgast valib võitja välja viieliikmeline komisjon, mis koosneb Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, LHV ja presidendi kantselei esindajatest ning ettevõtjatest.

Konkurssi korraldavad Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja AS LHV Pank ning algatust toetab president Alar Karis.

Noore ettevõtja preemia konkurss toimub kaheksandat korda.

Noore ettevõtja preemia on pälvinud:

  • 2021 Martin Vares, Fractory
  • 2020 Jaan Hendrik Murumets, Krakul
  • 2019 Ardo Kaurit, Ampler Bikes
  • 2018 Robin Saluoks, E-Agronom
  • 2017 Kristel Kruustük, Testlio
  • 2016 Markus Villig, Taxify
  • 2015 Indrek Ulst, Mooncascade
Tagasi üles