Suvega on lisandunud üle 3000 töötu (1)

Erkki Erilaid
Copy
Tööotsijal on valida enam kui 10 000 töökoha seast
Tööotsijal on valida enam kui 10 000 töökoha seast Foto: Ain Liiva

Juuni alguse 6,8 protsendilt on töötuse määr tänaseks kerkinud juba 7,3 protsendile. Töötukassas registreeritud töötute koguarv kasvas pea 3200 inimese võrra, ligi 47 700ni. Samas on suvel otsinguportaalides tööpakkumiste arv vähenenud viiendiku võrra.

Tööturuspetsialistide hinnangul tööpuuduse kasvu taga siiski veel majanduslanguse ohu mõju otsida ei maksa. «Registreeritud töötus sügise poole alati kasvab – seda kuni uue aasta alguseni,» selgitas töötukassa kommunikatsiooninõunik Lauri Kool. «Sealt edasi on töötus hooajatööde tõttu alati languses, välja arvatud koroonakevad, mil olukord oli muidugi hoopis teine.»

Tema hinnangul on tänavu tervikuna tööturu olukord püsinud küllaltki stabiilne. «Arvestada tuleb ka sõjaga – Ukrainast on meil täna arvel umbes 5000 inimest. Seega võib isegi öelda, et sõjata oleks töötute arv langenud.»

Ka suuremaid koondamisi ei ole olnud väga palju. Kooli sõnul esitati juulis kollektiivsete koondamiste kohta töötukassale esmaseid teateid üheksa, kokku puudutas see 288 töötajat.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles