N, 1.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Uued seadused: tööandja kaotas ainuõiguse töötajale

Liina Laks
, majandusajakirjanik
Uued seadused: tööandja kaotas ainuõiguse töötajale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kui pärast päevatööd toidukullerina lisa teenides põhitöö kannatama hakkab, on tööandjal õigus tööleping lõpetada.
Kui pärast päevatööd toidukullerina lisa teenides põhitöö kannatama hakkab, on tööandjal õigus tööleping lõpetada. Foto: Margus Ansu

Augustis jõustus uus töölepingu seaduse muudatus, millega püüti lahendada ürgvana vaidlust, kas inimesel tohib olla mitu töökohta või mitte. Sisuliselt aga midagi ei muutu.

Elektri hind kerib ülespoole, hinnatõusuga ähvardavad ka toidumüüjad: see aga tähendab, et osal eestlastel tuleb pere ülalpidamiseks lisatöö hankida. Kui seni võis sellest kujuneda suur tüliõun senise tööandjaga, siis augustis jõustunud seadusmuudatus peaks vaidluse eos lahendama. Nimelt ei saa alates esmaspäevast tööandja enam keelata töötajal väljaspool tööaega teises ettevõttes töötamist. Kui kell ühes töökohas kukub, võib töötaja soovi korral kohe teises tööle asuda ning tööandja ei tohi selle alusel inimest diskrimineerida, rõhutab tööinspektsioon. Täpsemalt ei tohi selle alusel topelttööd tegevat inimest tema kolleegidega võrreldes kehvemini kohelda, näiteks mitte lubades teda koolitustele.

Paljud seda võimalust juba kasutavadki: maksu-ja tolliameti andmetel pidas esmaspäeval Eestis 12 protsenti töölepinguga töötajatest korraga rohkem kui üht täistööajaga ametikohta.

Märksõnad
Tagasi üles