P, 29.01.2023

Meremajanduse arengukava koostajad jäid suvetööle

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Meremajanduse arengukava koostajad jäid suvetööle
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Võsu väikesadamas sel suvel vabu kaikohti pole. Merenduse valge raamat peaks enam tähelepanu pöörama väikesadamate teemale, leiavad sadamate huvide esindajad.
Võsu väikesadamas sel suvel vabu kaikohti pole. Merenduse valge raamat peaks enam tähelepanu pöörama väikesadamate teemale, leiavad sadamate huvide esindajad. Foto: Sten Semjonov

Esimene versioon Eesti meremajanduse valgest raamatust ehk riiklik merenduspoliitikadokument aastateks 2022–2035 on jõudnud kaante vahele, kuid merendusettevõtted ja -organisatsioonid leiavad, et see vajab olulist täiendamist.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) merenduse asekantsler Kaupo Läänerand kinnitas, et tagasisidet on merendusega seotud organisatsioonidelt tulnud palju ja sellega tegeldakse. Valge raamat valmib tema sõnul siiski tähtajaks ehk sügisel.

«Kõigi osapoolte arvamus loeb ja võetakse arvesse mahus, mis on dokumenti arvestades mõistlik ja vastab riigi võimekusele. Kui keegi arvamuse avaldamiseks kaasatutest vajab ajapikendust, siis palun anda sellest teada. Võtame maksimaalselt ja mõistlikus ulatuses arvesse lõpliku dokumendi koostamise järgmises etapis,» kirjutas asekantsler valge raamatu koostamisele kaasatud ettevõtete ja organisatsioonide esindajatele juuli alguses.

Märksõnad
Tagasi üles