R, 2.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Ungari loodab parema koostööga EL-iga abirahad kätte saada

AFP/BNS
Ungari loodab parema koostööga EL-iga abirahad kätte saada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ungari jurist ja ELi abirahade üle peetavate läbirääkimiste eest vastutav poliitik Tibor Navracsics.
Ungari jurist ja ELi abirahade üle peetavate läbirääkimiste eest vastutav poliitik Tibor Navracsics. Foto: PETER KOHALMI

Ungari loodab, et parem koostöö Euroopa Komisjoniga aitab kätte saada miljardid eurod abirahasid taastumiseks koroonapandeemia mõjudest, ütles reedel läbirääkimiste eest vastutav minister.

 

Brüssel on keeldunud kiitma heaks rahaeraldused Budapestile, viidates muredele õigusriigi ja korruptsiooni pärast. Ungari on ainus Euroopa Liidu liikmesriik, kes ei ole EK-lt rohelist tuld saanud.

«Budapesti ja Euroopa Liidu vahel on kõrgel poliitilisel tasemel ilmselt erimeelsuste valdkondi, kuid ma arvan, et parem koostöö on võimalik igapäevase suhtlemisega,» ütles peaminister Viktor Orbáni valitsuse liige Tibor Navracsics.

Alates 2010. aastast Ungari valitsusjuhina ametis olnud Orbán, kes valiti viimati tagasi aprillis peetud üldvalimistel, on olnud sageli vastasseisus Brüsseliga, muu hulgas migratsiooni ja LGBTQ õiguste teemadel.

Parem suhtlemine on «asendamatu, jõudmaks rahade osas kokkuleppele», mis on Ungari jaoks väga tähtis, ütles Navracsics, keda peetakse Ungari valitsuses mõõdukaks.

Ta lisas, et töö jätkub leidmaks kompromissi. Samas ei prognoosinud ta, millal Brüssel võiks 5,8 miljardit eurot vabaks anda.

Märksõnad
Tagasi üles