K, 30.11.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Teise 5G sagedusloa konkursi võitis 8,5 miljoni euroga Telia

BNS
Teise 5G sagedusloa konkursi võitis 8,5 miljoni euroga Telia
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Telia logo
Telia logo Foto: INTS KALNINS/REUTERS

5G sagedusalas 3410–3800 megahertsi korraldatud avaliku konkursi teise sagedusloa enampakkumisel oli kõrgeimaks pakkumuseks Telia Eesti AS poolt 15. juulil esitatud pakkumus summas 8 500 300 eurot.

Teise loa enampakkumine alghinnaga 1 597 000 eurot algas 9. juunil, kokku toimus 70 vooru, teatas tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA). Enampakkumisel osalesid Tele2 Eesti AS, Telia Eesti AS ja UAB Bite Lietuva.

TTJA väljastab Telia Eestile sagedusloa peale konkursi tulemuste kinnitamist ning ettevõtte poolt loatasu ja riigilõivu laekumist. Seejärel saab ettevõte alustada 5G võrgu rajamist.

«On rõõm tõdeda, et ka teise sagedusloa konkurents 70 vooruga oli väga tihe, mis ilmestab veelkord seda, et 5G teenuste turule toomine on sideettevõtetele väga oluline. Kaks sagedusluba on nüüd välja antud ja neil ettevõtetel on nüüd võimalus alustada 5G võrkude arendamist. Jäänud on välja jagada veel viimane sagedusluba,» sõnas TTJA peadirektor Kristi Talving.

Esimese sagedusloa enampakkumise võitis 27. mail Elisa Eesti AS, tehes kõrgeima pakkumise summas 7 206 208 eurot.

Viimase, kolmanda sagedusloa enampakkumise kuulutab TTJA välja mitte varem kui järgmisel tööpäeval pärast teise sagedusloa eest riigilõivu ja loatasu laekumist. Kolmanda sagedusloa enampakkumisel ei saa enam osaleda ettevõtjad, kellele on konkursi käigus load juba väljastatud.

Märksõnad
Tagasi üles