L, 25.03.2023

SEB: päikesepaneelid tasuvad ka Eesti kliimas ära

BNS
SEB: päikesepaneelid tasuvad ka Eesti kliimas ära
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2
Päikesepark Abja-Paluojal.
Päikesepark Abja-Paluojal. Foto: Elmo Riig / Sakala / Scanpix

SEB Panga vaates on müüt väide, et päikesepaneelid ei tasu Eesti kliimas ära, kuna näiteks Eestiga samas kliimavööndis asuv Saksamaa on maailmas neljas riik, kes kasutab kõige enam päikese abil toodetud elektrit ning Eestis on võimalik toota elektrit päikeseenergia abil sama efektiivselt kui seal.

Kõige intensiivsem tootmise periood toimub märtsist oktoobrini – kõige produktiivsemaks kuuks tootlikkuse poolest kipub olema mai, selgitas Tallinna Tehnikaülikooli teadur Taavi Raadik SEB pressiteates.

Enne paigaldamist tuleb panga teatel kindlasti võtta ühendust kohaliku omavalitsusega ning arutada, kas ja millised on võimalused paneelide paigaldamiseks. Loa korral tuleb esitada taotlus elektriettevõttele ning kalkuleerida, kui suur on tarbimine, millised on paigaldamise võimalused ning kuidas süsteem üles ehitada. Samas võib paigaldamise ka teenusena sisse osta.

Päikesepaneele on võimalik paigaldada ka kortermajadele – kortermaja vanus ning tüüp ei ole sealjuures olulised, kui katus on sobivas seisukorras ning kandevõime on piisav.

«Elektrilevi andmetel esitab taotluse ligi 1000 inimest kuus sooviga hakata päikeseenergia abil elektrit tootma,» märkis Raadik ning lisas, et külastades ka erinevate teenusepakkujate veebilehti, kajastub seal suur huvi päikeseenergia vastu. «Jaanuarist alates on huviliste arv mitmekordistunud. Potentsiaal on meeletu,» lisas Raadik.

Märksõnad
Tagasi üles