T, 26.09.2023

Streik ähvardab vähendada Norra gaasieksporti 60 protsenti

BNS
Facebook
Comments
Naftapuurtornid Norra vetes.
Naftapuurtornid Norra vetes. Foto: Carina Johansen/AFP/Scanpix

Norra nafta- ja gaasitööstuse ühendus teatas teisipäeval, et nafta- ja gaasitöötajate streik, mille tõttu on suletud juba kolm maardlat, vähendab Norra gaasieksporti laupäevaks enam kui poole võrra.

«Pea 60 protsenti gaasiekspordist Norra mandrilavalt on mõjutatud, kui streiki laupäevast veel laiendatakse,» teatas tööstusühendus avalduses, lisades, et see tähendab 341 000-barrelist tootmiskadu.

Streik langeb ajale, mil Venemaa kallaletung Ukrainale ja sellega seonduvad sanktsioonid on energiahinnad lakke viinud.

«Norra tarne moodustab veerandi Euroopa energiavarustusest ja Euroopa on praegu Norrast täiesti sõltuv, kuna Vene tarnekatkestused on viinud maagaasituru väga pingesse,» teatas ühendus.

«Sellise ulatusega streik kujutab endast tohutut probleemi riikidele, mis sõltuvad täielikult oma gaasihoidlate täitmisest enne sügist ja talve,» lisati avalduses.

Töötajad alustasid streiki, kui ametiühingu Lederne liikmed hääletasid maha vahendajate esitatud pakkumise palgaläbirääkimistel.

Norra naftahiid Equinor teatas teisipäeval, et peatas tööseisaku tõttu tootmise kolmel gaasi- ja naftaväljal.

Gudruni, Oseberg Southi ja Oseberg Easti toodang on kokku umbes 89 000 barrelit naftaekvivalenti päevas, millest 27 500 on gaas, teatas Equinor.

Norra nafta- ja gaasitööstuse ühenduse hinnangul tähendaks streigi pikendamine, et päevas jääb tootmata 341 000 barrelit naftat ja eksportimata 1 117 000 barrelit naftaekvivalenti gaasi, mis on umbes 56 protsenti Norra mandrilava gaasiekspordist.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles