L, 13.08.2022

USA lennufirma pakkus reisijatele istekoha vabastamise eest viiekohalise summa

Carl-Robert Puhm
, majandusajakirjanik
USA lennufirma pakkus reisijatele istekoha vabastamise eest viiekohalise summa
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Delta Air Lines'i lennukipark.
Delta Air Lines'i lennukipark. Foto: ANDREW KELLY/Scanpix

USA üks suuremaid lennukompannisid Delta Air Lines pakkus 10 000 dollarit igale reisijale, kes nõustus end möödunud esmaspäeva hommikul Michigani osariigist Grand Rapidsist väljunud lennult maha võtma.

Ajakirja Inc. kolumnist Jason Aten kirjutas, et ootas Minnesotasse suunduva lennu väravas, kui Delta teatas, et otsib kaheksat vabatahtlikku, kes vahetaksid oma lennu hilisema vastu. Ateni teatel pakkus vedaja kompenatsiooniks 10 000 dollarit kõigile, kes olid nõus oma istekohast loobuma.

Aten ütles Fortune'ile, et tema kaheksaliikmeline reisiseltskond ei tõstnud kohe kätt üles, kuna nad esialgu ei teadnud, kui palju vabatahtlikke otsitakse. «Kui meile oleks kohe öeldud, et neil on kaheksat inimest vaja, olnuks me silmapilkselt nõus,» ütles ta meediaväljaandele. «Kui sai selgeks, et neil oli vaja kaheksat loobujat, oli neli-viis inimest juba enda kohast loobunud.»

Ateni juttu kinnitas ka lennureisil viibinud Todd McCrumb, kes ütles telekanalile KTVB 7, et lennufirma pakkus koha loovutamise eest esialgu 5000 dollarilt, kuid tõstis hiljem summa 10 000 dollarini. McCrumb lisas, et tema ja ta naine ei võtnud pakkumist vastu, kuid vähemalt neli või viis inimest seda tegid.

«Võimalus ülebroneeritud lendude eest hüvitist maksta võimaldab meie töötajatel kliente hästi kohelda ja lennukitel õigeaegselt väljuda,» ütles Delta pressiesindaja Business Insiderile. Pressiesindaja ei kinnitanud ega lükanud ümber, et esmaspäevasel lennul pakuti just 10 000 dollari suurust hüvitist.

Kuigi 10 000 dollari suurune väljamakse on haruldane, võimaldavad Delta 2017. aastal kehtestatud reeglid sellist hüvitist klientidele maksta. Enne 2017. aastat maksis lennufirma lennust loobumise eest kuni 1350 dollarit.

Märksõnad
Tagasi üles