N, 30.03.2023

KOALITSIOONIKÕNELUSED ⟩ Tulumaksuvaba miinimum tõuseb 654 euroni

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Tulumaksuvaba miinimum tõuseb 654 euroni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 8
Koalitsioonikõnelused Sotsiaaldemokraatliku erakonna, Isamaa ja Reformierakonna vahel. Lauri Läänemets, Kaja Kallas, Tõnis Lukas
Koalitsioonikõnelused Sotsiaaldemokraatliku erakonna, Isamaa ja Reformierakonna vahel. Lauri Läänemets, Kaja Kallas, Tõnis Lukas Foto: Mihkel Maripuu

Koalitsioonikõnelustes jõuti kompromissini sotside soovis tõsta maksuvabastust ning uue kokkuleppe järgi tõuseb tulumaksuvaba miinimum seniselt 500 eurolt 654 euroni kuus. 

«Oleme sisuliselt kokku leppinud, et maksuvaba tulu määr tõuseb kuus 500 eurolt 654 euroni, mis on täna ka miinimumpalk. See tähendab, et keskmise ja madala palgaga inimeste sissetulek kasvab aastas kuni 372 euro võrra,» rääkis Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets.

«Hinnatõusude eest kaitseb kõige paremini kõrgem palk, mis jätab igakuiselt rohkem raha kätte, mitte kampaaniakorras jagatavad ühekordsed toetused. See mitte ainult ei aita enamikul Eesti peredel elukalliduse kasvuga paremini toime tulla, vaid on ka töötavate inimeste väärikuse küsimus,» usub Läänemets.

Siiski on sotside jätkuv eesmärk tõsta tulumaksuvaba miinimum 800 euroni. «Koalitsioonis tuleb paratamatult kompromisse teha ning nagu ütles õpetaja Laur Tootsile: «Kui kõike ei jõua, tee pool, aga tee hästi!» Loodavas valitsuses täidame poole oma eesmärgist. Teise poole saame valijate toel ellu viia loodetavasti juba pärast järgmisi riigikogu valimisi. Eesti maksusüsteem peab saama õiglasemaks,» kinnitas Läänemets.

Märksõnad
Tagasi üles