L, 3.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Maksuamet tuletab meelde: ka ajutine lisatööjõud tuleb töötamise registris registreerida

Pille-Riin Kornak
Maksuamet tuletab meelde: ka ajutine lisatööjõud tuleb töötamise registris registreerida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tuludeklaratsioonis tuleb deklareerida ka ümbrikupalk.
Tuludeklaratsioonis tuleb deklareerida ka ümbrikupalk. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Maksu- ja tolliamet (MTA) tuletab meelde, et ka suvine ajutine lisatööjõud tuleb töötamise registris registreerida ning töötajatele makstud palk deklareerida.

«Just hooajatöödel suureneb risk, et töötajale pakutakse kas osa palgast või kogu palk n-ö ümbrikus. MTA soovitab sellist töökohta kindlasti mitte vastu võtta, sest siin on vähe võita, kuid palju kaotada,» ütles maksuauditi osakonna valdkonnajuht Marc Mälter.

Ümbrikupalga saaja riskib haigus-, koondamis- ja töötuhüvitistest ilma jäämisega ning maksmata maksude tõttu väheneb tulevikus tema pension, selgitas Mälter ja lisas, et  ümbrikupalga saaja on ka töövaidluse korral alati nõrgemal positsioonil.

Palgalt maksude arvestamine, deklareerimine ja tasumine on tööandja kohustus. Iga töötaja saab e-MTA-s kontrollida, kas tööandja on tema töötamise registreerinud ja palga nõuetekohaselt deklareerinud. Võttes teadlikult vastu ümbrikupalka, peab töötaja arvestama sellega, et ka see tasu tuleb tema aasta tuludeklaratsioonil tuluna deklareerida ning ise sellelt tulumaks tasuda.

Registreerida tuleb ka töötaja, kes töötab ajutiselt näiteks turul, laadal jm müügiletis. MTA on hooajatöötajate registreerimise teinud lihtsaks – seda saab teha ka sõnumit saates. 

«Hooajatööde maksuteadlikkuse tõstmiseks teeb MTA koostööd ürituste korraldajate, erialaliitude jt eestkõnelejatega. Kindlasti külastame ka üritusi, et kontrollida, kas maksuasjad on korras,» ütles Mälter.

Märksõnad
Tagasi üles