Võimalik ka Eestis Ettevõte annab töötajatele iga reede vabaks

Merike Lees
, majandusajakirjanik
Copy
Scoro tegevjuht Fred Krieger peab tõenäosust, et nende ettevõte läheb tagasi viiepäevase töönädala juurde, väga väikeseks.
Scoro tegevjuht Fred Krieger peab tõenäosust, et nende ettevõte läheb tagasi viiepäevase töönädala juurde, väga väikeseks. Foto: Tairo Lutter

Tehnoloogia areng on muutnud töö efektiivsemaks ja intensiivsemaks – inimene ei jõua kasvanud tempole viis päeva nädalas kaheksa tundi päevas vastu pidada, mistõttu langeb reedeks tema töö efektiivsus veerandi võrra. Täiustades tööprotsesse on võimalik anda viies päev nädalas töötajatele üldse vabaks. Just nii teeb tarkvarafirma Scoro.

Tööhaldustarkvara ettevõte Scoro analüüsis oma platvormi kasutajate tööharjumusi ning 50 riigi ligi 20 000 inimese andmete põhjal selgus, et reedeti vähenes süsteemi kasutus keskmiselt 23% võrra. Scoro enda töötajate seas langes e-kirjade saatmine 15% võrra ning 24% võrra vähem kasutati suhtluskanalit Slack.

Scoro tegevjuht Fred Kriegeri sõnul nägid nad siin võimalust töö efektiivsuse parandamiseks. «Peamine põhjus, miks me neljapäevasele töönädalale mõtlema hakkasime, on usk, et see ongi parem viis töö tegemiseks. Tänu tehnoloogiale ja tarkvarale oleme oluliselt produktiivsemaks muutunud, kuid seda efektiivsust lahjendavad erinevad katkestused, mitme asja korraga tegemine ja üldine ebaefektiivne kommunikatsioon. Neljapäevane töönädal aitab panna paika konkreetsemad piirid tööelu ja vaba aja vahel. See sunnib firmat ja iga töötajat eraldi tegema tööd töö ajal ja ajama muid asju muul ajal. Olla 24/7 natuke töörežiimis ja natuke samal ajal puhata ei ole mõistlik ning selle tulemusel kannatavad mõlemad pooled,» rääkis Krieger.

Tagasi üles