L, 25.03.2023

Kinnisvarafirma juht: talvel tuleb paljudel valida, milliseid arveid maksta ja millistega venitada

Toimetas Carl-Robert Puhm
Kinnisvarafirma juht: talvel tuleb paljudel valida, milliseid arveid maksta ja millistega venitada
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Martin Vahter.
Martin Vahter. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Saabuval talvel kohtuvad aasta kestnud üleüldine kiire hinnatõus ja energiahindade uus tipp, mistõttu peavad paljud valima, millised arved maksta ja millistega venitada, sest kõige jaoks raha ei jätku, ennustab 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter.

«Mul on kõigile, ka hetkel endaga kenasti toime tulevatele inimestele, üks väga tõsine soovitus – säästke, pange sel suvel veidikenegi talveks raha kõrvale. Parem minge kalli spaahotelli asemel niisama loodusesse ja tänage end selle mõistliku otsuse eest, kui detsembrikuus oma küttearvet vaatate,» soovitab 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter.

«Mais juba 20 protsendini ulatunud aastane inflatsioonimäär tähendab, et kasvavad kõik kulud ja see trend on süvenev. Paljude üürnike jaoks, kes niigi suhteliselt napilt oma kuludega toime tulevad, võib talvel olla valik, kas tasuda omanikule üüriraha ja teenusepakkujaile kommunaalkulude eest või jääda nälga,» hoiatab Vahter.

Tema sõnul on perspektiiv ebameeldiv ka üürileandjate jaoks. «Ei tee paha juba praegu läbi mõelda, kuidas vajadusel käituda rahalistesse raskustesse sattunud üürnikuga. Mure võib olla ajutist laadi, aga selliseid uusi juhtumeid tuleb päris kindlasti kümneid, pigem isegi sadu,» ütles Vahter, kelle sõnul võiksid omanikud olla valmis väikesteks vastutulekuteks muidu korrektsetele üürnikele, sest uue kliendi leidmine võib osutuda kulukamaks ja riskantsemaks, kui mõne makse kas või osaline ajatamine.

«Praegu ringi vaadates tundub, et pidu käib nii, nagu homset poleks. Inimlikult on mõistetav, et koroonaviiruse diktaadi all möödunud paari aasta järel tahetakse endale viimaks pisut rohkem lubada. Aga juba vanarahvas ütles, et rege rauta suvel,» manitseb kinnisvaraekspert.

Märksõnad
Tagasi üles