K, 1.02.2023

Uuring: just neid rakenduskõrgkoole hindavad noored kõige kõrgemalt

Uuring: just neid rakenduskõrgkoole hindavad noored kõige kõrgemalt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lepingu allkirjastamine. Foto on illustratiivne.
Lepingu allkirjastamine. Foto on illustratiivne. Foto: Lilli Tölp

Eestis pakutava rakenduskõrghariduse mainet peab võrreldes akadeemilise kõrgharidusega suurepäraseks või väga heaks 30% Eesti elanikest, selgub värskest Kantar Emori tehtud rakenduskõrgkoolide maine uuringust.

42% eestimaalastest arvab, et võrreldes akadeemilise kõrgharidusega on Eesti rakenduskõrgkoolides pakutav haridus hea. Rahuldavaks või halvaks peab rakenduslikku kõrgharidust vähem kui viiendik ehk 17% elanikest.

Kõige mainekamateks rakenduskõrgharidust andvateks koolideks peetakse Tartu Tervishoiu Kõrgkooli ja Eesti Lennuakadeemiat, kuid üsna samal pulgal on elanike silmis ka Sisekaitseakadeemia, Kaitseväe Akadeemia, Tallinna Tehnikakõrgkool ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkool .

Ennekõike peab hea rakenduskõrgkool andma elanike hinnangul kõrgetasemelist haridust, mis oleks praktiline, usaldusväärne (vastaks ootustele) ning võimaldaks erinevaid töö- ja karjääriväljavaateid.

Rakenduskõrgkoolides õpetatavatest valdkondadest kõige perspektiivikamateks peavad elanikud informatsiooni- ja kommunikatsioonitehnoloogiaid, mida õppima soovitaks minna 36%, tehnikaalasid nagu elektritehnika, masinaehitus ja robotitehnika (25%), tervist ja meditsiini (23%) ning ärijuhtimist (22%).

15-24-aastaste noorte seas jagavad õppevaldkondadest kolmandat ja neljandat kohta hoopis kunstid (disain, kujutav kunst, graafiline disain, restaureerimine). Ärijuhtimine ja tehnilised alad on noorte jaoks veidi vähem populaarsed.

Märksõnad
Tagasi üles