TS Laevad viis mais üle mere rekordkoguse sõidukeid

BNS
Copy
Parvlaev Piret Kuivastu sadamas
Parvlaev Piret Kuivastu sadamas Foto: Sander Ilvest / Postimees

TS Laevad teenindas mais 189 513 reisijat ja viis üle mere rekordilised 97 741 sõidukit ja haagist.

Võrreldes 2021. aasta maiga kasvas reisijate arv 10 protsenti ja sõidukite arv kaks protsenti.

TS Laevade juhatuse liikme ja teenindusvaldkonna juhi Ave Metsla sõnul vedas mais sarnaselt märtsile ja aprillile reisijate ja sõidukite arvu kasvu Virtsu-Kuivastu liin. «Mais teenindasime Virtsu-Kuivastu liinil 136 869 reisijat ja viisime üle mere 70 881 sõidukit, võrreldes eelmise aasta sama kuuga kasvas reisijate arv 13 protsenti ning sõidukite arv neli protsenti. Üle mere veetud sõidukite arv saavutas ka liini maikuu rekordi. Rohuküla-Heltermaa liinil kasvas reisijate arv võrreldes eelmise aasta maiga neli protsenti, saavutades 52 644 reisijaga liini maikuu reisijate rekordi. Üleveetud sõidukite arv vähenes võrreldes eelmise aasta sama ajaga kaks protsenti 26 860 sõidukini.»

«Maikuu statistikast nähtub, et püsielanike piletite arv on kasvanud ning seda rohkem Hiiumaa liinil. Samuti on sõidukite arvust kiiremini kasvanud reisijate arv. Üheks põhjuseks on busside arvu osaline taastumine võrreldes koroonaeelse ajaga, busside arv kasvas mais võrreldes eelmise aasta maikuuga 71 protsenti. Kasvanud on ka sõidukita reisijate arv, keda oli mais 1900 inimest ehk 35 protsenti rohkem kui mullu. Tuletame reisijatele meelde, et saared on suvel populaarsed sihtkohad ja seal toimub palju erinevaid üritusi. Selle tõttu soovitame suvisteks reisideks kindlasti e-pilet varakult ära osta, et saare ja mandri vahel liikumine oleks võimalikult sujuv. Kui reisiplaanid muutuvad, saab piletit lihtsasti muuta,» lisas Metsla.

TS Laevade parvlaevad tegid mais kahel liinil kokku 1995 reisi, millest 99,3 protsenti väljus õigeaegselt. Reiside arv oli aasta varasemast viis protsenti suurem.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles