N, 5.10.2023

Euroopa ühte suurimat sadamat ähvardab superstreik

Liina Laks
, majandusajakirjanik
Facebook
Comments
Maeski konteinerilaev sõidab Hamburgi sadamasse
Maeski konteinerilaev sõidab Hamburgi sadamasse Foto: IMAGO/Markus Tischler/Scanpix

Juba praegu kaubaummikute käes ägavat Hamburgi sadamat ähvardab uuel nädalal täiuslik torm, kirjutab Saksamaa meedia.

Euroopa suuruselt kolmas sadam elab praegu streigihirmus: juba praegu on sadama võimekus surve all ja kaubad ei pääse piisava kiirusega sadamast sisemaale liikuma. Kuid nüüd ähvardab sadamat esimene suur töötajate streik alates 70ndatest aastatest.

Väljaanne NDR kirjutab, et juba praegu peavad konteinerlaevad väga pikalt järjekorras ootama, et kaupa maha laadida. Laevafirma Hapag-Lloyd nimetab olukorda ebarahuldavaks. Ka teised väljaandega kõnelenud laevaettevõtted nõuavad, et sadamas asjad kiiremini käiks. Kuid probleem ei ole selles, et sadamatöölised ei jõuaks kaupa piisava kiirusega maha laadida - suurem mure on sellega, et sadamast sisemaale ei lähe kaubad veoautodega piisavalt kiiresti edasi, iseäranis Lähis-Idast tulevad kaubad ja see tekitab sadamas kaubaummikuid. Põhjus, miks siin kiirust taga ei ole, seisneb lehe andmetel vähenenud nõudluses - inimesed lihtsalt ei osta nii palju kui varem ja kaibad jäävad seisma.

Nüüd aga ähvardab võimalik streik sadama tööd veelgi halvata. Nimelt on praegu käimas sadamatöötajate palgaläbirääkimised, järgmine esindajate kohtumine on määratud 10. juunile kuid nn töö-vaherahu kuupäev on juba kukkunud, mis tähendab, et töötajate streigile on roheline tuli antud.

Nii ootabki Euroopa suuruselt kolmas sadam esmaspäeva ja sellega ühes võimalikku suurstreiki.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles