R, 8.12.2023

Eesti inimesed kibelevad puhkust veetma välismaale

PM Majandus
Copy
Koroona tekitas eestlaste reisiplaanidesse mitmeaastase augu.
Koroona tekitas eestlaste reisiplaanidesse mitmeaastase augu. Foto: Elmo Riig

Koguni 45 protsenti Eesti elanikest plaanib sel aastal puhkusereisi välismaale, selgus aprillis Norstati läbi viidud uuringust.

«Soov maailma näha on seda suurem, et viimasel paaril aastal on reisimine pandeemia tõttu olnud tugevalt raskendatud,» ütles uuringufirma Norstat Eesti juht Evelin Pae, kelle sõnul selgus küsitlusest veel, et koroonapandeemia tõttu on vähemalt ühe kavandatud välisreisi pidanud ära jätma 51 protsenti Eesti elanikest.

«Kõige rohkem kibelevad maailma avastama nooremad inimesed. Vanuserühmas 18–29 plaanib tänavu vähemalt ühe puhkusereisi välismaale ette võtta 56 protsenti vastanutest,» kirjeldas Evelin Pae.

Regiooniti teevad teistest rohkem reisiplaane tallinlased, kellest 26 protsenti kavatseb teha mitu ja veel 31 protsenti vähemalt ühe välisreisi. Harjumaa inimestest plaanib tänavu vähemalt korra välismaal puhata 54 protsenti.

Terve oma tänavuse puhkuse veedab Eestis 24 protsenti küsitlusele vastanuist, 21 protsenti ei ole lõplikke plaane veel teinud ja 9 protsenti ei kavatse sel aastal üldse puhata. Neid, kellel on kindel plaan tänavune puhkus Eestis veeta, elab kõige rohkem Kesk- ja Lõuna-Eestis, vastavalt 30 ja 29 protsenti küsitlusele vastanutest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles