«Kindlasti ei paku ma välja, et peaksime kontrollimatult pingutama selle nimel, et vanalinnas jookseks ringi keskaegsete narrimütsidega kääbused, munakividele suitsukoni loopinud inimene tomatitega loopimiseks kaaki aheldataks või iga nurga peal kiirelt tüütuks muutuv fiidelimuusika kajaks. Eesmärk ei ole teha tolandust või pidada ülal kümnest kuueni avatud teemaparki,» lisas ta.
Küll aga peab Sooman silmas, et Tallinna vanalinn kui Eesti kultuuripärandi lipulaev võiks saada endale väärtusliku ja katkematu programmi, mille raames tekiks elanike, ettevõtjate, kohaliku omavalitsuse ja haridus-, teadus- ning kultuuritegelaste ühistegevuse tulemusel midagi sellist, mis tõmbaks inimesi ikka ja jälle uuesti Tallinna vanalinna, kuna seal toimub alati midagi huvitavat, erakordset ja arendavat.
Pindi Kinnisvara juhatuse liige toonitas, et Tallinna vanalinn on meie linnaruumide linnaruum. «On ekslik arvata, et kinnisvara kui üksik ühik ning linnaruum kui tervik ei oleks omavahel tihedalt seotud. On siililegi selge, et eelmainitud Telliskivi, Noblessneri ning Rotermanni elu ja melu taga ongi edumeelsed kinnisvaraarendajad, kelle otsene huvi on piirkond muuta võimalikult läbikäidavaks ja atraktiivseks,» märkis ta.
Vanalinnas selline huvigrupp Soomani sõnul puudub, kuna seal ei tohi midagi juurde ehitada. Pigem tekib tema sõnul vastupidine efekt – monoliitse vanalinna elanike ja muinsuskaitsjate huvi on hoida keskkonda võimalikult stabiilse ning konserveerituna ja see tekitab kõige uue ja huvitava vastu printsipiaalse vastasseisu.