Selgus möödunud aasta ettevõtluse sõber

PM Majandus
Copy
Ettevõtluse Sõber 2021 aunimetuse pälvis tänavu nii ettevõtjana kui riigi- ja ühiskonnategelasena tuntud Raivo Vare.
Ettevõtluse Sõber 2021 aunimetuse pälvis tänavu nii ettevõtjana kui riigi- ja ühiskonnategelasena tuntud Raivo Vare. Foto: EVEA

«Ettevõtluse Sõber 2021» aunimetuse pälvis nii ettevõtjana kui riigi- ja ühiskonnategelasena tuntud Raivo Vare, kes on silma paistnud kogu COVID-perioodi vältel ülevaatlike majanduskokkuvõtetega ning analüüsinud finantstoiminguid ja riigi tegevusi just ettevõtjate vaatevinklist lähtuvalt, teatas EVEA.

EVEA (Eesti Väikeste ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon) liikmete hinnangul on Raivo Vare sõnumid alati olnud laia konteksti põhised, faktitäpsed ja ettevõtjat toetavad. «Ka meil, ettevõtjatel, on vaja aeg-ajalt ausat, apoliitilist ja moraalset suunanäitajat, kes valdab pai-tegemise-kunsti ka kõige segasemates ja keerulisemates majandussituatsioonides. Raivo Vare on ka suurepärane eeskuju väärikusest ja härrasmehelikkusest ning väärib igati esiletõstmist,» ütles EVEA president Heiki Rits.

«Olen üllatunud ja meelitatud selle auväärse tiitli omistamisest nii olulise organisatsiooni nagu EVEA poolt. Eesti majandus seisab väike- ja keskmiste ettevõtete õlul ja nende käekäigust sõltub meie arengu edukus rohkem, kui me arvata suudame. Mul on heameel, et olen saanud omalt poolt pisut abiks olla,» lausus Vare.

Alates 1993. aastast valivad Eesti ettevõtjad EVEA algatusel «Ettevõtluse Sõbra» tiitli saajaid. Tiitlit võib omistada aktiivsele riigi-, ühiskonna- või poliitikategelasele või organisatsioonile silmapaistvate teenete ja saavutuste eest era-, ja eriti väikeettevõtluse edendamisel.

Kandidatuuri ülesseadmisel peab põhjendama, milliste teenete ja saavutuste eest on vastav isik või organisatsioon aunimetuse saamiseks esitatud. Kandidaatide esitamise õigus on Eestis registreeritud ettevõtetel ja nende juhtidel, Eestis tegutsevatel ettevõtjate esindusorganisatsioonidel ja EVEAl endal.

Varasemalt on nimetatud tiitli pälvinud Vabariigi President Lennart Meri, Eesti Panga president Siim Kallas, majandusministrid Toomas Sildmäe, Liina Tõnisson ja Juhan Parts, justiitsminister Rein Lang, Maksumaksjate Liidu juht Lasse Lehis, ajakirjanikud Igor Rõtov ja Avo Kokk, Õiguskantsler Ülle Madise.

Tagasi üles