T, 3.10.2023

Renault müüs Venemaal asuvad autotehased

Erkki Erilaid
Facebook
Comments
Lada auod Togliatti müügiplatsil.
Lada auod Togliatti müügiplatsil. Foto: Yuri KADOBNOV

Prantsuse autotootja Renault müüs Venemaal asuvad tehased riigile ja Moskva linnale.

Renault'l oli autotehas Avtoframos Moskvas, mis toodab Renault' ja Nissani mudeleid. Lisaks kuulus ettevõttele 68 protsenti Ladasid tootvast AvtoVazist.

«Sõlmiti lepingud Renault Grupi Venemaa varade üleandmiseks Venemaa Föderatsioonile ja Moskva valitsusele,» märkis Vene tööstus- ja kaubandusministeerium oma teates.

Tehingu hinda ei teatatud, kuid tööstus- ja kaubandusminister Denis Manturov ütles aprillis, et Renault kavatseb müüa oma Venemaa varad sümboolse ühe rubla eest. Lepingu kohaselt säilitab Renault kuueaastase optsiooni AvtoVazi osaluse tagasiostmiseks.

«Täna oleme teinud raske, kuid vajaliku otsuse ja teeme vastutustundliku valiku oma 45 000 Venemaal asuva töötaja suhtes, säilitades samas grupi tulemuslikkuse ja võimaluse naasta riiki tulevikus, kuid juba teises kontekstis,» vahendas Renault tegevjuhi Luca de Meo avaldust AFP.

Venemaa oli eelmisel aastal Euroopa järel Renault Grupi suuruselt teine ​​turg, kus müüdi ligikaudu pool miljonit sõidukit.

Samas, aprillis 2022 kahanes uute sõiduautode ja väikeste tarbesõidukite müük Venemaal 78,5 protsenti, võrreldes aprilliga 2021. Vene suurimat autotootjat AvtoVazi on samuti tabanud üks löök teise järel. Esimeses kvartalis, kui agressiooni mõju tootmisele oli veel väike, müüdi ikkagi kõigest 61 000 autot, mis oli 33 protsenti vähem kui eelmisel aastal. Sõja algusest on aga komponentide puuduse tõttu tulnud ettevõttel teha üha enam tootmiskatkestusi. Aprillis töötas tehas vaid kümnel päeval ning teatati, et suvel käib tootmine parimal juhul vaid neljal päeval nädalas.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles