On kaupu, mis peavad kindlasti olema korralikult pakendatud – kinnises pakendis hambaharja puhul on hea teada, et poes ei ole seda võõrad sõrmed katsunud. Kuid sageli on pakend tarbetu ja tekitab pööraselt palju kasutut sodi, mida kellelegi tarvis pole.
Näiteks on absurdne liialdus kiletada kookospähklit. Teadupärast on kookosel üsna hea kaitsekiht nii ehk naa, ja vaevalt keegi seda koort krõbistama hakkab. Ka baklažaanid ei vajaks ühekaupa plastikusse pakkimist.
Baklažaanid kilepakisFoto: Erakogu
Poest leiab alati hulga sissepakitud asju, millel pole pakendit vaja. Üks värvikamaid näiteid, mis poes silma jäi, olid Maailma Loodusfondi (World Wide Fund for Nature) helkurid, mille ümber oli pakendit rohkem kui helkurit. Tegemist peaks ju olema looduskaitsjatega!
Maailma Loodusfondi helkuridFoto: Erakogu
Päikeseprillidel, küünetangidel, ruladel ja kääridel pole samuti tohutut pakendit tarvis.
PäikeseprillidFoto: Erakogu
KüünetangidFoto: Erakogu
Põhjalikult pakendatud lusikadFoto: Erakogu
Foto: Erakogu
Paljude kosmeetikatoodete puhul jätab pirakas pakend aga eksliku mulje, nagu oleks toodet tublisti rohkem, kui seda tegelikult on. Pildil olevas kreemituubis on keermi tegelikult ainult 15 milliliitrit ehk kolme teelusika jagu.
KreemFoto: Erakogu
Rasedustest on pisike, pakend aga väga suurFoto: Erakogu
Kogu kupatuse peale on huulepalsamit pakis vaid 5 milliliitrit ehk teelusikatäis.Foto: Erakogu