Kümned tuhanded AliExpressi pakid jõudsid pika hilinemisega Eestisse

Jaanus Vogelberg
, ajakirjanik
Copy
Pakid.
Pakid. Foto: Omniva

Läti Postis takerdunud ligikaudu 80 000 saadetist jõudsid suure hilinemisega Eestisse. Tavapärasest palju pikema transpordiaja põhjuseks olid koroonapandeemiast ja Ukraina sõjast tingitud rahvusvaheliste tarneahelate häired, teatas Omniva. 

Läti Postist selgitati, et tegemist on peamiselt AliExpressi lihtsaadetistega, mis on teele pandud Hiinast. Kõige varasemad saadetised on postitatud eelmise aasta lõpus ja selle aasta alguses. Saadetiste pikka hilinemist põhjustasid nii liinivedude muudatused Hiinast Lätti kui ka Ukraina sõjast tingitud rahvusvaheliste transpordipiirangute tõttu muutunud seniste vedude trajektoor.

Muutunud olukorras korraldati ümber lennutransport maapealseks ja kohandati sellele ka vastavaks Läti tollisaadetiste vastuvõtmise protseduurid. Lätis tekkis viivitusi saadetiste andmete kontrollimisel ja tollis dokumentide vormistamisel. 

Kuigi mõned Eestisse jõudnud saadetised on tarnetähtaja ületanud ning tõenäoliselt juba kaupmehe poolt saajatele hüvitatud, toimetab Omniva pakid tellijateni kiirendatud korras lähiajal.

Tagasi üles