K, 18.05.2022

Vene tankidest leiti pesumasinate kiipe

Erkki Erilaid
Vene tankidest leiti pesumasinate kiipe
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 8
Vene purustatud tanki ja Ukraina sõduri selfi.
Vene purustatud tanki ja Ukraina sõduri selfi. Foto: Vadim Ghirda

Venemaale kehtestatud tehnoloogiaeksporti puudutavad sanktsioonid on sundinud sealset sõjatööstust kasutama soomusmasinate tootmisel koduelektroonikale mõeldud komponente.

Pole mingi ime, et Vene sõjakurjategijad varastavad ukrainlaste pesumasinaid ja külmikuid. Idanaabrite poodides kipub neid nappima, sest tänapäevaste kodumasinate pooljuhte läheb neil vaja sõjatehnika tootmisel.

«USA kehtestatud sanktsioonid Venemaale on sundinud venelasi kasutama sõjavarustuses tavaliste tarbekaupade osi,» vahendas USA kaubandusministri Gina Raimondo kolmapäeval senati istungil öeldut Washington Post.

Raimondo sõnul on Ukraina võimud teatanud, et nende konfiskeeritud Vene tankidest on leitud nõudepesumasinate, külmikute ja teiste kodumasinate kiipe. Kaubandusminister märkis, et USA tehnoloogiaeksport Venemaale on pärast sanktsioonide jõustumist veebruari lõpus kahanenud ligi 70 protsenti.

USA ja teised lääneriigid on piiranud Venemaale sõjaliseks otstarbeks mõeldud kiipide ja muude komponentide eksporti juba enne, kui riik Ukrainasse tungis.

Märksõnad
Tagasi üles