L, 10.12.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

Majandusministeeriumi asekantsler hakkab juhtima riigiametit

PM Majandus
Majandusministeeriumi asekantsler hakkab juhtima riigiametit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Kristi Talving.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Kristi Talving. Foto: Tairo Lutter

Riigikantselei tippjuhtide valikukomisjoni ettepanekul kinnitas ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt uueks Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti peadirektoriks majandusministeeriumi asekanstler Kristi Talvingu.

«Kristi on asekantslerina olnud pikka aega seotud mitmete TTJA pärusmaale kuuluvate teemadega, mistõttu ei vaja ta pikka sisseelamist uude rolli. COVID pandeemia ja käimasolev sõda Ukrainas on eriti suure surve alla pannud just ettevõtluskeskkonna ja tarbijatega seotud küsimused, mille kureerimisel on Kristi olnud põhjalik ning lahendustele orienteeritud,» ütles Sutt. «Olen kindel, et Kristi eestvedamisel jätkab TTJA elanike jaoks ohutu ning ettevõtjate ja tarbijate jaoks õiglase keskkonna ning valdkonnas uuenduslike kliendikesksete teenuste loomist.» 

1.juunist ametisse astuv Kristi Talving on alates 2014. aastast töötanud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis, viimased viis aastat ettevõtlus- ja tarbimiskeskkonna asekantslerina.

Tema vastutada oli Eesti majanduse ettevõtluskeskkonna kui terviku arendamine, sealhulgas turismisektori ja ettevõtjate proaktiivsete e-teenuste arendamine, e-residentsuse eestvedamine ning ka tarbijakaitse valdkonna poliitikakujundus. Enne seda on Talving MKM-is töötanud Euroopa Liidu ja rahvusvahelise koostöö osakonna juhatajana ning välisvahendite osakonna juhatajana. Lisaks on Talving nii Eesti Keskkonnauuringute Keskuse kui Eesti Varude Keskuse nõukogu liige. Kristi Talvingul on avaliku halduse magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist.

Märksõnad
Tagasi üles