Ettevõtlikke ukrainlasi ootab tasuta e-residentsus

Kerttu Kirjanen
, ajakirjanik
Copy
E-residentsus. Foto on illustratiivne
E-residentsus. Foto on illustratiivne Foto: Ints Kalnins / Reuters

E-residentsuse programm koos e-residente teenindavate ettevõtetega hüvitab Ukraina kodanikele riigilõivud, kui nad taotlevad e-residentsust ja asutavad ühtlasi Eestis osaühingu selle aasta jooksul.

«Sõjategevuse tõttu on ukrainlased silmitsi majanduskriisiga. Tänaseks on Ukrainast naaberriikidesse lahkunud ligi viis miljonit sõjapõgenikku, sealhulgas ettevõtjad ja vabakutselised professionaalid. Kuna Eesti on ainus riik maailmas, mis e-residentsuse kaudu pakub mitteresidentidele virtuaalset ettevõtte loomise ja juhtimise võimalust, siis leidsime, et meie kohus on püüda ukrainlasi aidata,» ütles e-residentsuse tegevjuht Lauri Haav pressiteate vahendusel.

«Plaan sündis koos e-residentsuse ametlike teenusepakkujatega. Otsustasime ühiselt hüvitada ukraina kodanikele riigilõivud, et nad saaks jätkata sõja tõttu pooleli jäänud äritegevust või luua uue ettevõtte, hoolimata sellest, kus nad praegu asuvad. Kutsume initsiatiiviga liituma teisigi ettevõtte registreerimise teenust osutavaid firmasid meie ökosüsteemis,» selgitas Haav plaani tagamaid.

Kampaaniaga on liitunud juba üheksa ettevõtet e-residentsuse virtuaalselt turuplatsilt: Magrat, e-Residency Hub, Xolo, 1Office, Companio, SuccessHub, Thompson&Stein, Enty ja eFinance.

Kui Ukraina kodanik on taotlenud e-residentsust alates tänavu 24. veebruarist ja pöördub käesoleva aasta jooksul Eesti ettevõtte asutamiseks ühe ülalnimetatud teenusepakkuja poole, siis kannab teenusepakkuja ettevõtte loomise riigilõivu kulud suuruses 265 eurot. E-residentsuse programm omakorda hüvitab ukrainlasele Eesti digitaalse identiteedi taotluse riigilõivu, mis on kuni 130 eurot olenevalt väljastuspunktist.

E-residentsuse programm loodi 2014. aasta lõpus eesmärgiga pakkuda välisriigi kodanikele turvalist ligipääsu Eesti riigi e-teenustele. Alates e-residentsuse programmi käivitamisest on tänaseks enam kui 90 000 e-residenti Eestisse loonud üle 20 000 uue ettevõtte. Lisaks kaudsele tulule, mis tuleneb muu hulgas e-residente teenindavate Eesti ettevõtete kasvust ja investeeringutest, on programmi tulu Eesti riigieelarvesse ligi 90 miljoni eurot, millest 75 miljonit eurot on maksutulu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles