E, 28.11.2022
Börsi ja krüptoturu hinnad toob sinuni

GRAAFIK ⟩ Sooline palgalõhe oli mullu kõigi aegade madalaim

BNS
Sooline palgalõhe oli mullu kõigi aegade madalaim
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Palgalõhe vastane meeleavaldus.
Palgalõhe vastane meeleavaldus. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Statistikaameti andmetel oli naiste brutotunnitasu 2021. aastal 14,9 protsenti väiksem kui meestel - sooline palgalõhe vähenes aastaga 0,7 protsendipunkti ja oli kõigi aegade madalaim.

Möödunud aastal oli naiste keskmine brutotunnitasu 8,48 eurot ja meestel 9,97 eurot. Kõige suurem oli meeste ja naiste palkade erinevus finants- ja kindlustustegevuses 25,7 protsendiga, kaubanduses 24,2 protsendiga, tervishoiu ja sotsiaalhoolekandes 23,8 protsendiga ning info ja side tegevusaladel 23,5 protsendiga.

«Sarnaselt 2020. aastaga oli ka eelmisel aastal veonduse ja laonduse tegevusala ainus, kus naised teenisid meestest rohkem – palgalõhe oli siin 5,2 protsenti. Palkade erinevus oli väike ka majutuse ja toitlustuse valdkonnas, kus mehed teenisid naistest küll pisut rohkem, kuid palgalõhe oli siiski võrdlemisi madal ehk 5,8 protsenti,» ütles statistikaameti analüütik Argo Tarkiainen.

Analüütiku sõnul on palgalõhe Eestis alates 2013. aastast vähenenud ligi 10 protsendipunkti. «Võrreldes 2020. aastaga vähenes palgalõhe mullu enim majutus ja toitlustuse ning suurenes kõige rohkem ehituse tegevusalal.»

Märksõnad
Tagasi üles