Paku Rail Baltica reisiterminalile nimi (3)

PM Majandus
Copy
Rail Baltica Pärnu reisiterminal.
Rail Baltica Pärnu reisiterminal. Foto: Rail Baltic Estonia OÜ

Rail Baltic Estonia kuulutas koostöös Pärnu linnavalitsusega välja Rail Baltica Pärnu rahvusvahelise reisiterminali nimekonkursi.

Nimepakkumisi saavad kõik konkursile esitada kuni 15. maini, edastas Rail Baltic Estonia.

Rail Baltica Pärnu reisiterminali ehitamiseks korraldati arhitektuurikonkurss juba 2014. aastal ning selle võitis arhitektuuribüroo Pluss OÜ töö «Water Strider», mille autoriteks on Indrek Allmann, Jaan Jagomägi, Gunnar Kurusk, Tanno Tammesson ja Holden Vides. Võidutöö puhul tõsis žürii esile selle efektset ja eksimatult raudteearhitektuuriga seonduvat välisilmet ning head funktsionaalsust, mis tagab reisijate mugavuse ka halbade ilmastikutingimuste korral.

Selline hakkab välja nägema Liivi tee ja Pärnu jõe lähedusse rajatav Rail Balticu reisijate terminal. Nagu võidutöö pealkiri «Water Strider» reedab, said arhitektid jaamahoonet kavandades inspiratsiooni putukate maailmast.
Selline hakkab välja nägema Liivi tee ja Pärnu jõe lähedusse rajatav Rail Balticu reisijate terminal. Nagu võidutöö pealkiri «Water Strider» reedab, said arhitektid jaamahoonet kavandades inspiratsiooni putukate maailmast. Foto: eskiis

Raudtee toob tugevalt kaardile ka Pärnu linna, rõhutas Rail Baltic Estonia juhatuse esimees Anvar Salomets. «Tänu raudteeühendusele tugevdab Pärnu oma positsiooni regionaalse tõmbekeskusena, kuid saab juurde ka rahvusvahelise raudteeühenduse Riia, Vilniuse ja Varssaviga. Koos raudteega kerkib Pärnusse esinduslik ja arhitektuurselt silmapaistev terminalihoone,» lausus Salomets.

Veel enne seda otsitakse aga nimekonkursi abil Pärnu reisiterminalile nime. Tulevastele Rail Baltica Pärnu reisiterminali ristivanem(atele) on nimekonkurss suurepärane võimalus anda oma panus sajandi suurprojekti, lisas Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

Nimekonkurss toimub etappidena. Esimeses etapis, mis kestab 15. maini, saab igaüks esitada Rail Baltica Pärnu terminali nimeettepaneku, mille hulgast valib žürii välja viis nime. Seejärel toimub konkursi teises etapis rahvahääletus sobivaima nime leidmiseks.

Rail Baltica Pärnu reisiterminali nimekonkursi võidunimi selgub juuni teises pooles.

Nime puhul on oluline tähele panna, et see oleks eestikeelne. Eelistada võiks nime, mis on paikkonnas tuntud ja levinud või millel on aja- või kultuurilooline tähtsus. Samuti on eelistatud paikkonnaga seonduvad kohanimed või nimeobjektile iseäralikud nimed. Kohanimi ei tohi olla number või mõni muu mittesõnaline tähis. Vastavalt kohanimeseadusele ei või isiku nime pühendusnimeks määrata selle isiku eluajal.

Konkursil võivad osaleda kõik soovijad sõltumata vanusest ja elukohast. Võitnud nime esitajale on nimekonkursi korraldaja Rail Baltic Estonia pannud auhinnaks rahalise preemia 1000 eurot. Teisele kohale 500 ja kolmandale 250 euro suuruse preemia.

Pärnusse Papiniidu piirkonda kerkiv omapärase arhitektuuriga terminalihoone on kavandatud perrooni kohale ning on ühendatud galeriidega. Terminalihoonesse on planeeritud 90 istekohaga ootesaal, samuti kohvik, infopunktid ja muid vajalike funktsioone kandvad ruumid.

Terminali ja seda ümbritseva ala ehitushange on plaanis algatada 2023. aastal.

Kommentaarid (3)
Copy
Tagasi üles