Tallink põhjendab krõbedaid piletihindu väga suure nõudluse ja hooldustööga (7)

Carl-Robert Puhm
, majandusajakirjanik
Copy
Tallink.
Tallink. Foto: Valda Kalnina

Tallinki teatel on 200-400 euro suurused autopiletite hinnad Helsingi-Tallinna liinil ajendatud väga kõrgest pühade-eelsest nõudlusest, mis koondus ühte punkti.

Kolmapäeva pärastlõunal oli Tallinki kaheksast homsest Helsingi-Tallinna liinireisist autopääsmeid saada veel vaid kolmele.

«Kuna tegemist on lihavõttepühade nädalaga – mis on traditsiooniliselt väga kõrge nõudlusega periood –, siis tänase päeva seisuga on Tallinna-Helsingi liinil selleks neljapäevaks kõige populaarsematele väljumistele saadaval veel vaid mõned üksikud sõiduautokohad autoga reisijatele, mis tingib ka kõrgema hinna nende jaoks. Jalgsi reisijate laevapileteid on saadaval kõigile neljapäevastele väljumistele,» selgitas Tallinki müügidirektor Martina Jõgi Postimehele.

Ülikõrgest piletihinnast pääsemiseks soovitab Tallink pühade-eelsel ajal autopileti aegsasti broneerida. «Pileti hind sõltub väga paljudest asjaoludest: mis päeval, millisel väljumisel sõidetakse, millal broneering on tehtud, kas on tegemist seeriapiletiga, kas tegemist on viimaste saadaolevate autoteki kohtadega jne. Ehk reisi varajane planeerimine ja pileti soetamine annab kindlasti ka reisijale eelise laevapileti hinnas,» lisas Jõgi.

Kui homme teeb Tallink Helsingist Tallinna kaheksa liinireisi, siis täna vaid viis. Ettevõtte teatel soovinuks nad koormuse ühtlustamiseks teha kaheksa reisi päevas juba esmaspäevast alates, kuid laeva Star plaanilise tehnohoolduse pikenemise tõttu polnud see varem võimalik. 

«Laev Star naaseb täna plaanilisest tehnohooldusest Poolast ja siirdub juba homme (14. aprillil) liinile oma tavapärase liinigraafiku alusel,» ütles Jõgi. Esiti pidigi Star liinil tagasi olema esmaspäevast.

Tagasi üles