T, 26.09.2023

Sel aastal saab laevaga Stockholmi vaid üle päeva: Tallink lubatud teist laeva sõitma ei pane

PM Majandus
Facebook
Comments
Глава Tallink получает самую высокую зарплату среди топ-менеджеров в Эстонии.
Глава Tallink получает самую высокую зарплату среди топ-менеджеров в Эстонии. Foto: Константин Седнев

Vastupidi varem plaanitule ei lisa Tallink Grupp sel aastal täiendavat laeva oma Tallinna-Stockholmi laevaliinile. Liini jääb teenindama ettevõtte reisilaev Baltic Queen, väljumised Tallinnast Stockholmi toimuvad üle päeva.

Tallinki reisilaev Victoria I, mis pidi alates juunikuust asuma Baltic Queeni kõrval teenindama Tallinna-Stockholmi laevaliini ning mis praegu teenindab liiniasenduse korras Tallinna-Helsingi laevaliini kuni 21. aprillini, jääb seisma Tallinna sadamasse.

Laevaliinide liini- ja graafikumuudatuste otsuseid ei langetata kergekäeliselt, sest need mõjutavad klientide reisiplaane, ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

«Otsus teenindada meie Tallinna-Stockholmi laevaliini ainult ühe laevaga kuni käesoleva aasta lõpuni, on kindlasti olnud üks neist rasketest otsustest. Kuid olles põhjalikult hinnanud võimalusi seda laevaliini kasumlikult teenindada kahe laevaga olukorras, mida kujundavad oluliselt tõusnud kütusehinnad ja muutunud geopoliitiline olukord, on saanud selgeks, et praegu ei ole see paraku võimalik,» ütles Nõgene.

Tallink jätkab sel liinil esialgu ainult laevaga Baltic Queen ja otsib reisilaevale Victoria I teisi töövõimalusi.

Tallink võtab ühendust kõikide klientidega, keda see otsus mõjutab, ning pakub alternatiivseid reisivõimalusi, kinkekaarte või piletiraha tagastust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles