Skyoni büroohoone sai kõrgeima rahvusvahelise sertifikaadi

PM Majandus
Copy
Skyoni büroohoone pälvis rahvusvaheliselt tunnustatud LEED Platinum sertifikaadi.
Skyoni büroohoone pälvis rahvusvaheliselt tunnustatud LEED Platinum sertifikaadi. Foto: Erakogu/ Kalev Lilleorg

Tallinnas Maakri tänaval asuv Skyoni büroohoone pälvis rahvusvaheliselt tunnustatud LEED Platinum sertifikaadi, teatas Capital Mill.

LEED-sertifikaat on rahvusvaheliselt tunnustatud sertifitseerimissüsteem, mille töötas välja USA Rohelise Ehituse Nõukogu. Sertifikaadi saamiseks saab hoone koguda punkte viies erinevas valdkonnas: jätkusuutlik ehituspaik, vee kasutamise tõhusus, energiasäästlikkus, materjalid ja ressursid ning sisekeskkonna kvaliteet, lisapunkte võib saada ka disaini eest. Skyoni saavutatud Platinum sertifikaat on ühtlasi kõige kõrgem näitaja kulla, hõbeda ja klassikalise sertifikaadi kõrval.

Lisaks Skyonile on Platinumi sertifikaadi pälvinud Eestis veel viis hoonet, kuid 95-meetrine Skyon eristub teistest just oma kõrguse poolest. Sertifikaat anti välja rahvusvahelisel hindamisel ja hoone pälvis märkimisväärsed 84 punkti 110-st. Skyon on esimene ärihoone Eestis, millele on väljastatud sertifikaat uuenenud tingimuste alusel, mis on võrreldes varasematega oluliselt rangemad.

Capital Milli tegevjuhi Kaarel Loigu sõnul tõstavad taolised saavutused kinnisvara väärtust ning annavad kliendile ja avalikkusele kinnituse, et hoonele seatud kõrged nõuded on täidetud. Loigu sõnul on sertifikaadid üha olulisemad ka pankade jaoks, sest aina rohkem pööratakse rahastamisel tähelepanu rohepöördele ning keskkonna väärtustamisele. «Kuna hoone projekteerimise ja ehituse faasis järgitakse parimad võimalikke lahendusi, saame olla veendunud, et hoone elukaar saab olema maksimaalselt pikk,» kommenteeris Loigu.

Pälvitud sertifikaat tõotab tõsta hoone väärtust ka rahvusvaheliste investorite silmis. «Suur eeltöö on investori jaoks selle sertifikaadi näol tehtud, kuna ta saab selge arusaama ja kindluse, et tegu on rahvusvaheliselt tunnustatud ja hinnatud märgisega ning nii-öelda kolmas osapool kinnitab omalt poolt hoone vastavust kõrgetele nõuetele,» sõnas Loigu.

Büroohoones tegutsevad mitmete teiste seas ettevõtted nagu Coop Pank, BaltCap, Vaimo, Tuum ja Eesti Pangaliit. Viimasel korrusel on end sisse seadnud ka Capital Mill ise. Kõrghoone olulisim erinevus linnapildis on Baltimaades ainulaadne värviline klaasfassaad, mis koosneb 898 värvilisest elemendist. Skyoni arhitektuurse lahenduse lõid rahvusvaheliselt tunnustatud KOKO arhitektid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles