R, 27.05.2022

VIDEO ⟩ Kolossaalsed hinnad: vaata, kui palju maksab Venemaal söök ja jook

PM Majandus
Kolossaalsed hinnad: vaata, kui palju maksab Venemaal söök ja jook
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 17
Foto: Merike Lees

Hinnanumbrid Venemaa toidu- ja esmatarbekaupade poes on kolossaalsed, ühele poeskäigule kulub kümneid tuhandeid rublasid.

Kastides, kus varem oli suhkur, müüakse nüüd lahtiselt makarone. Väikese, 250-grammise paki suhkrut saab 56,99 rublaga ehk umbes 60 sendiga. 

Liiter 2,5-protsendilist piima maksab 115,98 rubla ehk 1,22 eurot.  

Rubla väärtus on viimasel kuul ja nädalatel kiiresti langenud. Tänane kurss on umbes 95 rubla ühe euro kohta.

Pestud porgandite kilo hinnaks on 99,99 rubla (1,05 eurot). Samas venemaine, otsast mädanenud porgand oli 10 rubla võrra soodsam, hinnaga 89,99 rubla. Kapsakilo maksis 92,98 rubla (0,98 eurot).

Suuri pestud Pakistani kartuleid müüdi soodushinnaga 99,99 rubla, nende täishind oli 129,99 rubla. Kõrval oli väike pesemata Vene kartul hinnaga 69,99 rubla.

Mune saab osta ka ühekaupa, hinnaga 10,99 rubla tükk. Kümnese karbi munade eest tuleb välja käia 103,99 rubla.

Rohelise paprika kilo eest küsitakse 419,99 rubla. Ilusad tomatid Krimmist ehk peaaegu Venemaalt, nagu kommentaator ütles, maksid 299,99 rubla kilo. Pisut pehmed pikad kurgid olid kilohinnaga 159,99 rubla.

Tööstuskaupadest maksid Arieli pesukapslid 1250,98 rubla, Tide'i pesukapslid olid veidi odavamad – 15 kapsliga karbi sai 1137,98 rublaga, mis teeb ühe kapsli hinnaks 75,86 rubla. 400 ml Head&Shouldersi šampoon maksis 741,98 rubla.

Vaata pikemat hinnaülevaadet videost.

Märksõnad
Tagasi üles