K, 27.09.2023

Tallinn eraldab ringraudtee planeeringuks üle poole miljoni

BNS
Facebook
Comments
Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.
Tallinna abilinnapea Vladimir Svet. Foto: Remo Tõnismäe / Postimees / Scanpix

Tallinna linn kaasrahastab Tallinna ringraudtee eriplaneeringu koostamist 675 000 euro ulatuses kuni aastani 2028, kokku on selleks  kavandatud 3,4 miljonit eurot. Linn loodab, et mingil hetkel läheb ka projekti reaalseks ehituseks. 

Eriplaneeringu koostamist kaasrahastab linn koos Harjumaa omavalitsuste ja omavalitsuste liiduga, ütles abilinnapea Vladimir Svet kolmapäeval toimunud linnavalitsuse pressikonverentsil.

Ringraudtee projekti ideeks on teha uus raudteelõik Paldiski-suuna raudtee ja Tallinnast idapoole jääva raudteelõigu vahel, et suunata Pladiskist tulevad kaubarongid mitte läbi linna, vaid kohe Muugale. Nii väheneb Tallinnas kaubarongide liikumine.

Toetamine võimaldab Sveti sõnul kiiremini lõpetada Ülemiste ja Kopli kaubajaamade tegevuse ja liita need alad linnaruumiga. Pärast Ülemiste piirkonna kaubarongiliiklusest vabastamist on võimalik kujundada see ümber planeeritud Rail Balticu reisiterminaliga tekkivaks Eesti väravaks.

Abilinnapea avaldus lootust, et millalgi tulevikus läheb ka reaalseks ehituseks.

Eriplaneeringu 3,4 miljoni euro suurusest maksumusest katab 2,1 miljonit eurot rahandusministeerium ja ülejäänu koostööpartnerid, teatas Tallinna linnavalitsus neljapäeval.

Riigi eriplaneering tuleb koostada olulise ruumilise mõjuga avaliku raudtee või muu objekti kohta, kui selle vastu on suur riiklik või rahvusvaheline huvi. Riigi eriplaneeringu algatab, võtab vastu ja kehtestab valitsus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles