Tallinna-Helsingi laevaliini sõidab ajutiselt Megastar

BNS
Copy
Tallink Star Tallinna reisisadamas
Tallink Star Tallinna reisisadamas Foto: ERIK PROZES/

Kuna Tallink Grupi reisilaev Star siirdus möödunud pühapäeval plaaniliseks tehnohoolduseks Gdanski Remontowa laevaremonditehasesse, teenindab esmaspäevast kuni 10. aprillini ettevõtte Tallinna-Helsingi laevaliini laev Megastar ning täiendavalt selleks perioodiks sobitatud väljumisaegadega ka reisilaev Silja Europa.

Plaanilise dokkimise käigus tehakse Staril tehnilisi hooldustöid, tehnosüsteemide kontrolle ning laeva veealuse korpuse hooldust, sealhulgas võllitihendite vahetus, klappide, pumpade ja jahutite hooldus, vööri- ja ahtripõtkurite hooldus ning roolide ja stabilisaatorite hooldus.

Plaanis on ka vööriuste ja rampide ning ahtrirambi ja vaherampide hooldus. Tehnohoolduse käigus paigaldatakse laevale ka ballastvee puhastussüsteem. Värskenduskuuri teevad läbi ka laeva reisijatealad.

«Viimase kuue kuu jooksul on läbinud plaanilise tehnohoolduse juba ligi pool meie laevastikust. Star on seitsmes laev, mis siirdub dokki korralisteks hooldustöödeks. Soovime minna vastu kevadsuvisele reisihooajale parimas tehnilises korras laevadega,» ütles Tallinki laevateeninduse juht ja peakapten Tarvi-Carlos Tuulik.

Tagasi üles