Eesti lennufirma NyxAir hakkab lendama neljal liinil Rootsis ja Soomes

BNS
Copy
NyxAiri lennuk Saab 340
NyxAiri lennuk Saab 340 Foto: NyxAir

Eesti erakapitalil põhinev lennufirma NyxAir hakkab esmaspäevast lendama neljal uuel liinil Rootsis ja Soomes.

Rootsis hakkab NyxAiri 34-istmeline Saab 340 lendama Västflyg AB tellimusel Rootsi lääneranniku lähedal asuva Trollhättani ning Stockholm-Bromma vahet. Teine lennuliin on Skåneflyg AB tellimusel Lõuna-Rootsis asuva Kristianstadi ja Stockholm-Bromma vahel. Mõlemal uuel liinil lennud toimuvad kuuel päeval nädalas, teatas NyxAir.

Lisaks hakkab NyxAir 28. märtsist lendama Stockholm-Arlanda ja Ahvenamaa pealinna Mariehamni vahel. Väljumised toimuvad kaks korda päevas, välja arvatud pühapäeval, mil mõlemal suunal on üks väljumine. NyxAiri ja Ahvenamaa maavalitsuse vahelise lepingu kohaselt toimuvad lennud vähemalt ligi seitse kuud. Tulenevalt vajadusest avatakse samuti eraldiseisev lennuliin Mariehamni ja Turu linna vahel Soomes, kus lennud hakkavad toimuma viiel päeval nädalas.

«Vaatamata noorele eale on NyxAir juba kogenud vedaja Euroopa siseliinidel ja meil on hea meel laiendada oma liinivõrku Põhjamaades. Regionaalses lennuliikluses on ilmselgelt näha elavnemist ning NyxAir oma kümne lennukiga on valmis veelgi liinivõrku laiendama,» ütles NyxAiri juhataja Jaanus Ojamets.

NyxAiri koostööleping Air France'i ja KLM-iga võimaldab pakkuda NyxAiri opereeritavatest sihtkohtadest ka sujuvaid jätkulende.

Stockholmi kesklinnast vähem kui pooletunnise autosõidu kaugusel asuv Bromma lennujaam teenindab eelkõige Rootsi siselende ning era- ja tellimuslende. Varem on NyxAir Rootsis lennanud Bromma lennujaamast Malmösse ja Ängelholm-Helsingborgi. NyxAir on Arlanda lennuväljalt varem lennanud Vilhelmina ja Lycksele lennuväljadele.

Eestis teenindab NyxAir Tallinn–Kuressaare lennuliini ning Soomes kahte siseliini: Helsinki–Kokkola–Kemi ja Helsinki–Jyväskylä. Tänavu 5. mail alustab NyxAir hooajalist reisijatevedu Pärnu ja Helsinki liinil.

NyxAiri omanikud on võrdse 50-protsendilise osalusga Jaanus Ojamets ja Indrek Raig.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles