N, 30.11.2023

Mullu vähenes Eesti sadamates sõitjate arv ja kaubavedu kasvas

BNS
Facebook
Comments
Vanasadama kruiisiterminal
Vanasadama kruiisiterminal Foto: Tõnu Tunnel

Möödunud aastal kasvas sõitjate vedu peamistel riigisisestel regulaarsetel merelaevaliinidel 12 protsenti, peamistel rahvusvahelistel liinidel jätkus langus ja sõitjate arv kahanes 28 protsendi võrra.

Reisijate arvu langust võib seostada Soome piiri ajutise sulgemisega; sadamate kaubamaht aga kasvas samal ajal 5 protsenti.

Statistikaameti analüütiku Anu Ainsaare sõnul tehti peamistel Eesti-sisestel regulaarsetel merelaevaliinidel eelmisel aastal 17 219 reisi ehk 1366 laevareisi rohkem kui 2020. aastal.

«Möödunud aastal kehtis vähem koroonaviirusest tingitud piiranguid. Selle tulemusena kasvas ka laevareisijate arv. Eesti-sisestel laevaliinidel tegid reisijad üle 2,4 miljoni sõidu,» ütles Ainsaar pressiteates.

«Laevaliinidel veeti ka ligi 1,2 miljonit sõidukit ehk eelnevast aastast 13 protsenti rohkem. Varasemaga sarnaselt moodustasid sõiduautod laevadega veetud sõidukitest 68 protsenti ning veoautod ja haagised 28 protsenti,» lisas ta,

Eesti sadamate kaudu tegid reisijad rahvusvahelistel vedudel ligi 3,7 miljonit sõitu. Välismaalt saabus neist 1,9 miljonit sõitjat ja Eestist välja lähetati ligi 1,8 miljonit sõitjat. Soomet ja Eestit ühendavatel liinidel teenindati 3,2 miljonit sõitjat, mis on ligi veerandi võrra vähem kui eelneval aastal.

Eesti ja Rootsi vahel oli aga sõitjaid võrreldes 2020. aastaga 58 protsenti rohkem, kokku üle 426 400. Rahvusvahelistel laevaliinidel veeti sõidukeid üle 1,5 miljoni, neist 60 protsenti olid sõiduautod ning 38 protsenti veoautod ja haagised.

Hooajal saabus Eestisse kolmandas ja neljandas kvartalis kokku üle 63 100 kruiisireisija, mida on küll kümme korda vähem kui 2019. aastal, ent siiski enam kui 2020. aastal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles