Selgus EY Aasta Ettevõtja

PM Majandus
Copy

EY Aasta Ettevõtjaks pärjati täna Milremi asutaja ja suurosanik Kuldar Väärsi. 

Milrem Robotics on mõne aastaga kasvanud rahvusvaheliseks ettevõtteks, mil harud Rootsis, Soomes ja Hollandis ning tütarettevõte Ameerika Ühendriikides. Ametis on 180 inimest, kellest 110 insenerid, neist pooled tarkvaraarendajad. Sõjapidamine on tänapäeval nagu IT-meeste lahinguväli, mistõttu võitlemiseks vajalikud programmid tuleb enne esimest lahingut valmis kirjutada.

Milrem tarnib oma robootikaplatvorme 12 riigi sõjaväele, suuremad neist on Ühendriigid, Holland, Indoneesia, Tai, Norra, Saksamaa, Suurbritannia ja Prantsusmaa. Jaanuaris sõlmis ettevõte Itaaliaga lepingu, millega Milrem saab ühe Euroopa suurriigi armee robootikapartneriks.

Eestis on Aasta Ettevõtjat valitud 2008. aastast. EY Eesti Aasta Ettevõtja konkursi eesmärk on tunnustada kirge ja tahtejõudu, mis peitub Eesti ettevõtjates, ning seda mis tahes erasektori osast. Tiitlivõitja esindab Eestit EY Maailma Aasta Ettevõtja konkursil Monacos.

EY Aasta Ettevõtja 2022  finalistid olid:

Kristel ja Marko Kruustük (Testlio OÜ)

Kuldar Väärsi (Milrem AS)

Hannes Lilp (SRC Group AS)

Eva Pedjak (Cronimet Nordic OÜ)

Ain Antons (Respo Haagised AS)

EY Eesti Aasta Ettevõtja žüriisse kuulusid Aavo Kokk, Helo Meigas, Meelis Atonen, Reet Roos, Viljar Arakas, Kaidi Ruusalepp ja eelmise aasta laureaat – seekord Priit Kallas.

Varasemad aasta ettevõtja tiitli on pälvinud:

2021 Priit Kallas

2020 Kaarel Kotkas

2019 Tõnis Kaasik

2018 Martin ja Markus Villig

2017 Arno Kütt ja Peep Kuld

2015 Jevgeni Kabanov

2014 Jüri Raidla

2013 Peeter ja Priit Rebane

2012 Ruth Oltjer

2011 Priit Alamäe ja Taavi Kotka

2010 Peter Hunt

2009 Indrek Sepp

2008 Jaan Puusaag

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles