Omniva on Ukrainasse saatnud 23 veoautot humanitaarabiga

PM Majandus
Copy
Eesti Punase Risti veoauto Omniva Rukki tee logistikakeskuses kaupa laadimas.
Eesti Punase Risti veoauto Omniva Rukki tee logistikakeskuses kaupa laadimas. Foto: Omniva

Omniva on koostöös mitme abiorganisatsiooniga Ukraina poole saatnud teele juba 23 veoautot humanitaarabiga. Sel ja järgmisel nädalal on teele minemas veel mitu veoautot abiga.

Omniva teeb koostööd kolme heategevusorganisatsiooniga Ukraina toetamiseks. Need on Eesti Punane Rist, MTÜ Mondo ja Toidupank.

«Koostöös logistikaettevõtetega saadame iga päev uusi veoautosid abiga Ukrainasse. See tähendab kogu protsessi korraldamist alates ladustamisest kuni sihtpunkti turvaliselt kohale viimiseni,» ütles Omniva juhatuse liige Kristi Unt. «Inimesed, organisatsioonid ja ettevõtted on annetanud väga palju ja tööd meil jätkub – lähinädalateks on sõiduplaanid paigas.»

Esimesed neli veokit Eesti Punase Risti poolt Ukraina heaks kogutud abiga läksid teele 9. märtsil. Kokku on Ukraina suunas teele läinud 13 veokit Eesti Punase Risti kogutud abiga.

Eelmisel nädalal alustas Omniva ka Eesti Toidupanga toiduabi transporti Kiievi Toidupangale, mis koguti Eesti Toiduliidu üleskutsel Eesti ettevõtetelt. Toidupanga abiga läks teele neli veoautot. Lisaks toimetas neli veokit kohale MTÜ Mondo abiga kogutud humanitaarabi.

Omniva logistikakeskusest startis sel nädalal veok, mis viis Tallinna linnavalitsuse kogutud toidu- ja esmatarbekauba partnerlinna Kiievi linnavalitsusele piirkonna elanike jaoks. Veel saadeti teele Helsingist Matkahuolto kogutud abi.

Suurtes kogustes humanitaarabi transpordiks ette valmistamisega tegelevad nii Omniva töötajad kui ka vabatahtlikud, kes sorteerivad, pakivad kokku ja pakendavad abi transpordiks sobivatele alustele.

Ukraniasse abi kohale viimise transporti panustavad paljud logistikaettevõtted, näiteks DSV, Prime Logistics, Cargoway, Transport-Spedycja Kraszewscy, Split Logistics, Stark Logistics, Transport Haldus Infra, Astrom Trade, Pets Transport. Omniva kannab kõigi veoste transpordikulud, välja arvatud kaks veost, mille Schenker viis kohale tasuta.

Omniva ladustab Rukki tee logistikakeskuses heategevusorganisatsioonide ja Tallinna linnavalitsuse Ukraina heaks kogutud abi.

Tagasi üles