Tallink kehtestab esmaspäevast piletihinnale kütuse lisatasu

PM Majandus
Copy
Esmaspäevast tuleb maksta Tallinki laevadel kütuse lisatasu.
Esmaspäevast tuleb maksta Tallinki laevadel kütuse lisatasu. Foto: Eero Vabamägi

Tallink kehtestab alates tulevast esmaspäevast kütusehinna märkimisväärse tõusu tõttu laevapiletitele ajutiselt kütuse lisatasu.

Lisatasu kehtestatakse Tallinna-Stockholmi, Helsingi-Stockholmi ja Turu-Stockholmi liinidel kõikidel liinireisidele ja kruiisidele, mis broneeritakse alates 14. märtsist kuni 31. augustini 2022. aastal, teatas Tallink.

Kütuse lisatasu ei kehtestata esialgu Tallinna-Helsingi liini reisidele. Kütuse lisatasu ei pea maksma laste eest vanuses 0-5. Enne 14. märtsi ostetud piletitele täiendavat kütusetasu ei lisata, kui olemasolevas broneeringus ei tehta muudatusi. Kui broneeritud reisi eest ei tasuta varem kui sadamas reisile registreerimisel, lisandub hinnale samuti kütuse lisatasu.

«Kütusehinnad on tänaseks väga lühikese ajaga tõusnud märkimisväärselt, seega ei ole meil antud olukorras hetkel muud valikut kui antud lisatasu ajutine kehtestamine. Oleme kehtestanud madalaima võimaliku lisatasu, mis aitab meil tänases olukorras ettevõttena tegevuse tänases mahus jätkamisel ulatuslikke kahjusid vältida, samas arvestades ka reisijatega, kes samuti täna erinevates eluvaldkondades üldise hinnatõusulainega silmitsi seisavad. Antud lisatasu kehtivust hindame jooksvalt ja kui olukord muutub, teeme ka uued otsused,» kommenteeris lisatasu kehtestamise otsust Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Helsingi–Mariehamni, Turu–Mariehamni, Mariehamni–Stockholmi liinide ühe suuna reisile lisandub lisatasu 1,90 eurot. Tallinna-Stockholmi, Helsingi–Stockholmi ja Turu–Stockholmi ühe suuna lisatasu on 2,90 eurot ehk edasi-tagasi kruiisireisi lisatasu on kokku 5,80 eurot.

Tallinna-Helsingi liinil hindame vajadust täiendavalt, sõltuvalt broneeringute tempost ja arvust. Kuni käesoleva nädala pühapäevani k.a on kõiki pileteid võimalik osta ilma kütuse lisatasu komponendita.

Sama otsuse tegi ka Tallinna ja Helsingi vahel sõitev Viking Line, kes lisab kütuse lisatasu piletihinnale juba tänasest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles