R, 3.02.2023

Coop hakkab liisingukliente kindlustama

PM Majandus
Coop hakkab liisingukliente kindlustama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Coop Pank
Coop Pank Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Coop Pank tõi turule liisingukindlustuse, mis kaitseb eraisikust autoliisijat töötuks jäämise ja töövõime kaotamise korral makseraskuste eest. Liisingukindlustust pakub Coop Panga tütarettevõte Coop Liising AS koostöös If P&C Insurance AS-iga.

Coop Panga Liisingu äriliini juht Martin Ilves selgitas, et kliendid saavad nüüdsest sõlmida koos liisinguga kindlustuslepingu, mis näeb ette, et ootamatu töö- või töövõime kaotuse korral tasub IF Kindlustus kliendi eest autoliisingu makseid kuni pool aastat.

«Kui koos liisingumaksega tasutakse kindlustusmakseid, hüvitab kindlustus ka need. Näiteks, kui igakuine liisingumakse on 200 eurot, siis kindlustusjuhtumi korral tasub kindlustus kliendi eest kuue kuu jooksul kuni 1200 eurot ja selle võrra väheneb ka liisitava sõiduki jääkväärtus,» täpsustas ta.

Liisinguvõtja saab Coop Panga uue kindlustustootega kindlustada ennast nii ajutise kui ka püsiva töövõimetuse, töökaotuse ning ootamatu surma vastu. Hüvitise saamise eeldus on vähemalt kuu aega kestnud soovimatu töökaotus või õnnetusjuhtumist tingitud töövõime kaotus. Õnnetuse tagajärjel saabunud surma korral katab IF Kindlustus kogu tasumata jäänud liisingsumma, mis tähendab, et auto jääb liisinguvõtja perekonnale.

Kui siiani on Coop Pank pakkunud kindlustust kodulaenu ja väikelaenu võtjatele, siis liisinguklientidele kindlustuse pakkumine on uudne ja teadaolevalt ükski teine liisingupakkuja peale Coop Liising AS-i seda praegu ei võimalda.

Liisingukindlustuse igakuine tasu sõltub autoliisingu kuumakse suurusest. Näiteks 150-eurose liisingumakse korral lisandub kindlustusmaksena 8,85 eurot kuus.

Märksõnad
Tagasi üles