K, 29.03.2023

Veebruaris tehti suurtes linnades uued kinnisvara hinnarekordid

BNS
Veebruaris tehti suurtes linnades uued kinnisvara hinnarekordid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Igor Habal.
Igor Habal. Foto: Peeter Langovits

Uus Maa Kinnisvarabüroo analüütiku Igor Habali sõnul ületas veebruaris Tallinna korteri ruutmeetri mediaanhind esimest korda 2500 euro taseme ning ka Pärnus ja Tartus sündisid uued rekordid.

Habali sõnul on praegu Eestis müügilolevate korterite arv võrreldes eelmise aasta veebruariga veerandi võrra väiksem, mistõttu on tehingute arvud languses.

«Jätkuva defitsiidi tõttu tõusevad aga hinnad ning veebruaris oli üle Eesti korteritehingute mediaanhind 1854 eurot ruutmeetri kohta, mis oli üle 20 protsendi enam kui mullu,» ütles analüütik.

Tallinnas tõusis korteritehingute mediaanhind aastaga 20,2 protsenti 2560 euroni. Tartus oli tõus 6 protsenti 1895 ning Pärnus 35 protsenti 1674 euroni ruutmeetri kohta.

«Ainsana on suurematest linnadest jäänud 435 euroga mullusele hinnatasemele Narva ja sellegi peamine põhjus on madal pakkumiste arv, mis tõi piiratud turul müüki rohkem kehvemas seisukorras kinnisvara,» märkis Habal.

Tema sõnul on ostja poolt positiivse uudisena laenuturul väga terav konkurents ja läbi aegade madalaim eluasemelaenu intresside kulu.

«Kinnisvaratehingute arv on kiiremini langenud suurema nõudluse ja defitsiidiga kohtades, kus lihtsalt pole piisavalt valikut – näiteks Harju-, Pärnu- ja Tartumaal. Tehingute arv kasvas suurema vakantsiga maakondades – näiteks on aasta kahe esimese kuu võrdluses eelmise aasta sama ajaga tehingute arv kasvanud enim Põlvamaal 39 protsenti ning Jõgevamaal 25 protsenti,» kirjeldas Habal.

Tänavu veebruaris kahanesid mullu sama ajaga võrreldes üle Eesti eramutega tehtud tehingud ligi veerandi võrra 173 tehingule, suvilatehingud jäid 44 tehinguga samale tasemele ning kruntide müük vähenes ligi 40 protsenti 227 tehingule.

Märksõnad
Tagasi üles