IT-ettevõtja ja visionääri Ragnar Sassi sõnul ei ole praegu õigustust firma omamisele Valgevenes või Venemaal.
Sass: maksta makse Valgevenes tähendab finantseerida Ukraina tsiviilisikute tapmist
«Kogu maailm on täna teinud eetilise valiku ja leidnud, et maksta makse Valgevenes ja Venemaal tähendab finantseerida tsiviilisikute tapmist Ukrainas,» ütles Sass, kes on Eesti ühe ükssarviku Pipedrive'i kaasasutaja. «Väga raske on mõelda välja põhjust, miks omada täna Valgevenes või Venemaal firmat.»
Riigikogu liige ja IT-ettevõtja Andrei Korobeinik leiab, et see on iga ettevõtte enda otsus ja riik ei hakka ette kirjutama, mida peaks tegema.
«Ärilised riskid on väga suured. Kui sa lahkud sealt ja Eestis kaotab seetõttu töö sadu inimesi, kas see on äriliselt võimalik?» arutles Korobeinik. «Kuidas sa muudad maailma paremaks, kui sa sealt lahkud?»
Korobeiniku sõnul on tal kahju, et kaks aastat tagasi, kui Valgevenes olid suured protestid, ei teinud Eesti proaktiivsemat poliitikat ega toonud siia mõnda IT-firmat – opositsioonilised meeleolud IT-sektoris olid tugevad. Paljud Valgevene IT-ettevõtted kolisid sel ajal Leetu ja Poola.
Kui seal on oluline osa sinu ärist, kus töötavad inimesed, kes pole milleski süüdi, kas tasub siis teha harakiri?
Ettevõtja Allan Martinson
Iduettevõtjal ja investoril Allan Martinsonil pole selles küsimuses samuti ühest seisukohta.
«Kui seal on oluline osa sinu ärist, kus töötavad inimesed, kes pole milleski süüdi, kas tasub siis teha harakiri?» küsis Martinson. «Kui need inimesed ei ole putinlased ega lukašenkalased, siis mis kasu saab maailm sellest, kui nad on tänaval? Kas see aitab režiimi kukutada?»
Sama meelt oli ka ettevõtja Indrek Neivelt. «Seal on nii plusse kui ka miinuseid,» nentis Neivelt. «Black Rock ostis näiteks Vene kullatootja aktsiaid juurde, seega liikumine on mitmesuunaline. Pole mõtet hüsteeriat üles kütta.»